MUHAMMED’İN PUTLAŞTIRILMASI

taraftarin_kadikoyde_mevlid_kandili_coskusu_h9599

Başlıkta sadece “Muhammed” yazmasına, Hz. ve (s.a.v.) eklenmemesine içerleyen varsa, bilsin ki onda da putperestlik az çok yerleşmiş durumdadır. Bu hissi ve tepkiyi saygıyla açıklamaya kalksa bile geçersizdir. Saygı; yüceltmek, yüceltici hitaplar kullanmak değildir. Ne ismiyle hitap etmek ne de eleştirmek saygısızlık değildir. Saygısızlık; aşağılamaktır, yalan ve iftirayla farklı göstermek, küçümsemektir. Bu konuda daha geniş açıklamayı şu yazımızdan okuyabilirsiniz:

https://panteidar.wordpress.com/2009/10/30/muhammed-derken-hz-ve-s-a-v-sart-degil/

Ali İmran 80. O size melekleri ve Peygamberler’i Rabler edinmenizi emretmez. Siz Müslüman olduktan sonra, size kafir olmayı mı emredecek?!

Ali İmran 84.  De ki: “Allah’a, bize indirilen (Kur’ân)e, İbrahim’e, İsmail’e, İshak’a, Yakub’a ve torunlarına indirilene, Musa’ya, İsa’ya ve peygamberlere Rablerinden verilenlere inandık. Onların arasında hiçbir fark gözetmeyiz, biz O’na teslim olmuşlarız”.

Diyecekler ki “Biz peygamber efendimizi Rab edinmiyoruz.”

“Efendimiz” diyerek bile Rab edinmektesiniz halbuki. “Kainatın efendisi” tabiri rab edinmek değil de nedir?! Kur’an’da böyle bir tabir yalnızca Allah’a verilmiştir Fatiha suresinde. Başka birine böyle bir sıfat yakıştırmak; şirktir, Allah’a ortak koşmaktır.

Bu açıklamalara “Ama hadisler de diyor ki…” şeklinde itirazlar vardır. Hristiyanlar ve Yahudiler, hahamları ve rahipleri rab edinmekle suçlandıklarında “Biz onları rab edinmedik, onlara tapınmıyoruz.” demişlerdi. “Ama hahamların ve rahiplerin dediklerine rab sözüymüş gibi inanıyor ve onları aynen uyguluyorsunuz.” yanıtı verilmişti. Hadisler de aynıdır. Müslümanlar, rab sözü olarak Kur’an’a inandıkları halde, rab sözü olmayan, Muhammed’e atfedilen, doğruluğu kanıtlanamayan sözlere itibar ederek onları uyduran dincileri rab edinmiş olmuyorlar mı? Hahamlar ve rahipler için söylenmiş olan, İslam din adamları, hadisçiler için geçerli değil mi? Elbette geçerli.

Cuma namazı ve cenaze salalarında söylenen Seyyidu’l-evvelîne ve’l-âhirîn yani öncekilerin ve sonrakilerin efendisi tabiri de benzer şekilde şirktir.

Neml 59. “Muhammed, ancak bir elçidir. Ondan önce de elçiler gelip geçmiştir..

Efendimiz sözü rab anlamındadır. ha “rabbim” denmiş ha “efendimiz”  denmiş, farkeden birşey yoktur. “Fahri kainat” ifadesi de aynıdır.

“Yaratmasaydım seni yaratmazdım kainatı” ve “Muhammed, Allah’ın yarattığı ilk nurdur. O’nun nurundan melekler yaratılmıştır.” gibi iddia ve inançlar da şirktir. Kur’an’da böyle bir bilgi olmadığı gibi, kudsi hadis denilen uydurmalar da böyle bir şirke düşmek için yeterli kanıt değildir. 6236 adet ayette birçok tekrarlar varken, Allah 1-2 ayeti isteseydi bu tür bilgilere ayıramaz mıydı ki hadislerden ayet yaratılmaktadır?!!

MUHAMMED İSLAM’IN PUTU MU?

İslam, hadis dini haline gelmiştir. Bugünün İslam dünyasında hakim olanlar hadisçilerdir ve Muhammed’i put haline getirmiş olanlardır. Yönetimlerde olanlar, medyada, radyo ve tv’lerde onların çizgisinde bir islam sunulmakta ve müslüman kitleler onların yansıttığı dini İslam sanmaktadır.

Örneğin “Muhammed, Allah’ın sevgilisidir” yani “Habibullah’tır” yakıştırmasını ele alalım. Kur’an’da “habib” kelimesi geçmez. Ama dipnotlarda, tahrif edilmiş meallerde ve tefsirlerde sanki geçiyormuş gibi aktararak, bu şirk ifadesini müslümanlara zerketmişlerdir.

“Allah’ın oğlu” nu eleştiren bunu sapıklık olarak gören zihniyet, Muhammed’i “Allah’ın yarattığı ilk nur” ve “Allah’ın sevgilisi” olarak nitelemekte sakınca görmüyor. Halbuki Hristiyanlar da kendilerine göre oğul tabirini farklı yorumluyorlar. Biyolojik anlamda bir oğulluktan söz etmiyorlar. Neticede onlarınki şirkse, İslam’daki de şirktir.

ŞEFAAT YA RESULULLAH!

Hristiyanlar İsa’ya yalvarır ve günahlarını affetmesini ister. Müslümanların da Muhammed’den şefaat dilemeleri benzer bir davranıştır. Kur’an’da şefaatin yalnızca Allah’a mahsus olduğu açıkça ifade edilmişken ve başka bir şefaatçi zikredilmemişken müslümanların dilinden “şefaat ya resulullah” sözünün eksik olmaması Muhammed’in de İsa gibi putlaştırıldığının göstergesidir.

Namazlara sonradan sokulmuş olan Salli ve Barik duaları, salavatlar, “Anam babam sana feda olsun ya resulullah” sözleri putperestlik tapınmalarından başka birşey değildir. Mevlid’de yer alan Muhammed’le ilgili sözler de Muhammed’i ululaştıran ifadelerdir.

MİRAÇ MAVALI PUTLAŞTIRMADIR

Kur’an’da miraç yoktur. İsra 1. ayetinde gece yürüyüşünden söz eder. Ve Muhammed’e ilişkin olduğu söylenemez. 2. ayetinde Musa’dan bahseder. Muhammed’in ne göğe çıktığına, ne Allah’la görüştüğüne, ne bütün peygamberlere imamlık yapıp namaz kıldırdığına dair hiçbir ayet yoktur. Bunların tümü uydurmadır ve amaç Hristiyanlara ve Yahudilere karşı peygamber yarıştırmak, Muhammed’i İsa ve Musa’dan üstün göstermeye çabalamaktır. Sapkınlıkta o denli ileri gidilmiştir ki Muhammed’in Allah’la tokalaştığı, Allah’ın elinin soğukluğunu hissettiğine varana kadar saçmalanmıştır.

PUTLAŞTIRMADA SINIR TANIMAYANLAR

Muhammed’i Allah’ın sevgilisi yapmakla, kainatın efendisi olarak yansıtmakla yetinmeyenler, onu Allah’la eş tutacak kadar sapıklaşmışlardır. İşte o sapığın videosu:

About pante

Araştırmacı sosyal medya editörü...
Bu yazı Din içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

14 Responses to MUHAMMED’İN PUTLAŞTIRILMASI

 1. elevation dedi ki:

  Bursa yobaz memleketi zaten. 🙂 Aynı zamanda faşistte olurlar bunlar. Türk-İslam sentezcisi embesillerin yığıldığı yerdir. Uludağsözlükte Bursa kökenlidir, yazarlarının %99’u yobaz ve faşisttir. 🙂 Yorumum: Osuruktan Tayyare 🙂

 2. elevation dedi ki:

  Türk milliyetçilerinin Zeka seviyeleri ve Dış görünümleri daima düşük/kötü oluyor. Haluk Kırcı’ya, Ogün Samast’a ve diğerlerine bakarsanız ne dediğimi anlayacaksınız. Solcularda tersine güzel ve zeki oluyorlar. Ernesto Che Guevara, Stalin vb. kişiler bunlara örnek.

  5-6 sene önce ben aşırı sol eylemler üstünde iken, çocukluğunda mental retardasyon yani zeka geriliği teşhisi konmuş uzaktan bir akrabam “Komünist p.venk” diyerek üstüme saldırmıştı. Alparslan Türkeş’i felan savunuyordu 🙂 IQ seviyesinin 60 kadar olduğunu düşündüğüm bu kişi ve onun akrabaları ile 5 senedir görüşmüyorum bu nedenle. Bir de şöyle bir araştırma yapılmış 12 eylül sonrasında,

  http://arsiv.sabah.com.tr/2007/08/28/haber,3F16D5EA4D2047D7AE179E031C5E5EB8.html

  Bu da savlarımı destekliyor netekim :).

  • hebel hübele dedi ki:

   Yanlış düşünüyorsun kanki. Dincilerin insanları dindar-dindar olmayan diye ayırdıkları gibi sen de insanları sağcılar salaktır-solcular zekidir diye ayırma. Sana on bintane gerizekalı insan gösterebilrim. Bu bütün solcuları gerizekalı yapmaz. Mümtaz insanlar her yerde. Sen onları bulmaya bak, gerisi salla.

  • Ahmet Balkan dedi ki:

   Genelleme cahillik hastalığıdır, diye bilirim ben.
   ”Türk milliyetçilerinin Zeka seviyeleri ve Dış görünümleri daima düşük/kötü oluyor”muş
   Bu sanırım bir tez.Yani antitez olarak birileri de ulan bu solcu zevzekler ile ateist zerzevatlar aslında böyledir derse, iki tezi çarpıştırp içinden ne çıkaracağız?
   Stalin derken ? şu milyonlarca insanın sibiryada ölümünden sorumlu adamdan mı bahsediyoruz?che guevera?neyse öyledir.biz cahiliz besbelli.sevgili çocuğum yaşınız kaç bilemiyorum ama ben o 60 kuşağındanım.12 eylülde lise son talebesiydim.bizim yaşadıklarımızı nerenizden uydurup yazdınız çok merak ediyoırum.IQ seviyesini tahmin edebilmek te ayrı bir zanaat olsa gerek .ölçümü aslında meşakkatli dir de.Neyse sana verilmiş olan bu zekanın umarım kıymetini bilirsin birgün.ve birine rastlarsın ve yine umarım, biliyorsan konuş adam sansınlar, bilmiyorsan sus alim sansınlar demez.ha birde dese de bunu anlayabilmek başka bir zanaat.Yane adam gibi yaşamak zor zanaat.
   Mevlana derki; Kim kusur ararsa İslamda,Kusur İslamda değil müslümanda….
   Çaktın köfteyi? Neyse Geyiğin tasmasını kısa tutup derim ki; Bu yaşta kainatın sırlarına erdiğini sanman büyük hata…….

 3. GÖKHAN dedi ki:

  başarılı bir çalışma teşekkürler 😀

 4. prekast dedi ki:

  Helal sana bursa.

 5. elevation dedi ki:

  Gülünç..

 6. xseddx dedi ki:

  Muhammed kendini putlaştıranları ahirette reddedecek(25:30).

 7. Gencer dedi ki:

  Yobaz ordusu.
  Camilerden çıkıp ta bilimle fenle uğraşsalardı bugün gelişmiş ülkelerin gerisinde kalmazdık.
  Beyinsizler takmışlar kafayı 1500 yıl öncesine.

  • HASAN dedi ki:

   Bunun yobazlıkla ilgilisi yok, türklerin kanında var bu gelişmemezlik. 300 milyonluk türk dünyasında çoğu müslüman olmakla birlikte haricen budist +şaman olanlarda dahil , gelişen bir tane türki toplum yok. Hadi dinle ilişkilendirsen damarlarında türk kanı olan ( kimliklerini kaybetmişler) macarlarlarda da iş yok. Eskilerden nam salan türklerde genelde islam sonrası ortaya çıkmıştır. Türkler bilim tarihine islam olana kadar hiç bir şey vermemişlerdir. Umarım sümerler türkdür, bir yerden yırtarız.

   • hebel hübele dedi ki:

    Yahu ileri teknolojinin hayatımıza gireli kaç yıl oldu ki? 200, bilemedin 300 yıl. Bu yaptığın yorum Türk tarihine hakarettir. O zamanlar yaşamak için gerekli olan bilgi ve beceri belliydi ve Türkler de en iyisini yapmaya çalışmışlar. Dünyayı dolaşan bir milletten bahsediyorsun. Bir çok uygarlıkla etkileşime girecek, her birinde ayrı teknolojiler görecek ve bunları uygulamayacak öyle mi? Kim olsa bu nimetlerden yararlanır ve hayatına tatbik ederdi ki, bunu zamanında çok yapmışlar. Bugünkü ileri teknoloji Avrupa’nın kalbinde gelişmiş ve yayılmış, dolayısıyla o işin ekmeğini de Avrupalılar yiyor doğal olarak. Artık bütün dünya teknolojik olarak belirli bir yerde. Üretmesi gerekmiyor, çünkü bir uçta üretilen bir şey ertesi gün diğer uçta tedarik edilebiliyor. Bazı şeyler küresel değerler kazandı kardeş. Uydu yapıyorsun, fırlatma işini Çin yapıyor mesela. Ya da uyduyu Japon’a yaptırıp, Ruslara fırlattırıyorsun. Burada önemli olan hangisi? Uyduyu yapmak mı, fırlatmak mı yoksa uyduya sahip olmak mı? En pratik yoldan uyduya sahip olmak, uydu ihtiyacını gidermek elzem olanıdır. Tabi uyduyu üretebilsek daha iyi olacak, ama uydu denen şeyi üretebilmek için onlarca yıl sürecek olan arge çalışmaları, ödenekler ve kalifiye eleman lazım. Ülkemizin siyasi durumu, ağırlık verdiği konular diğer dünya ülkelerinden farklı olduğu için geriden gitmemiz normal. Ama kötü bir yerde de değiliz. Haksızlık etmeyin.

  • hakan adanır dedi ki:

   İlahi gencer yani çok aybettin yani bir insanın uzaya gitmesimi önemli yoksa ömer çelakılın mucizelerini dinlemek mi önemli tabiki ömer çelakılın mucizeleri daha önemli not:annem bir numaralı çelakıl fanatiğidir. Adam anlatıkça annem gerçek zannedip ağlar bende tabi tabi derim. sırf üzülmesin diye ona dinlere inanmadığımı demişliğim yoktur.Daha sonra sağlık alanındaki buluşlarmı önemlidir yoksa adnan hocayı dinlemek mi önemlidir.Tabiki adnan hoca not:dayım çok sever adnan hocanın çıtırlarını hele cübbeli varya evlere şenlik sen hiç bir şey yapma herşeyi allaha bırak allah rızkıda verir allah şifayıda verir mümin ne istedise allah herşeyi veriyor şimdi ey müminler size soruyorum cübbeliyi dinlemekmi önemli yoksa eğitimde gelişmek mi önemli tabiki cübbeli hele o hikayeleri fıkraları yokmu sen ilimde öğrenirsin bilimde öğrenirsin Şaka bir yana mümin arkadaşlar ne zaman gözünüzü açacaksınız bunların ne mal olduğunu daha anlamadınız mı arapça bilmeyen bir insan neyin mucizesinden bahsediyor bizim kültürümüzde var mı karı kızı karşına alıp dinden imandan konuşmak bu bizim zorumuza gidiyor sizin zorunuza gitmiyor mu ?Unutmayınki bunlara prim veren sizlersiniz sizler prim verdikçe hergün yenileri çıkıyor içiniz hiçmi sızlamıyor hergün bir din simsarının çıkıp milleti sömürmesi yazık değilmi bu ülkeye biz size dininizi bırakmanızımı söylüyoruz biz size sadece uyanık olmanızı söylüyoruz biz fikirlerin serbest olmasını istiyoruz insanlar birbirini kabullendikten sonra sen inandığın şeyi yaşa ben inandığım şeyi ama gelip bana kendi düşünceni zorla dayatma

 8. Kerem dedi ki:

  Haklısın ilk yorumu bn yapıyım dedim

 9. güngör güçlü dedi ki:

  “(Ey mü’minler!) Rasûlü çağırmayı, kendi aranızda birbirinizi çağırmanız gibi saymayın (birbirinize hitap ederken yaptığınız gibi O’nu çağırırken: Ey Muhammed demeyin. Fakat O’nu şereflendirin ve O’na: Ey Allah’ın peygamberi! Ey Allah’ın elçisi deyin!). Allah, içinizden bir diğerini siper ederek sıvışıp gidenleri (Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem-‘in meclisinden O’nun izni olmadan gizlice dışarı çıkanları) mutlaka bilir. O’nun (Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem-‘in) emrine aykırı hareket edenler, başlarına bir belâ gelmesinden veya (âhirette) elîm bir azaba uğramaktan sakınsınlar.”(Nur Sûresi: 63)

  Dahhâk -Allah ona rahmet etsin-, İbn-i Abbas’tan -Allah ondan râzı olsun- rivâyet ederek şöyle demiştir:

  “Sahâbe Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem-‘e: Ey Muhammed! Ey Kâsım’ın babası! (Yâ Ebâ’l-Kâsım!) derlerdi. Bundan dolayı Allah Teâlâ, Peygamberi -sallallahu aleyhi ve sellem-‘e saygı göstermeleri için onları bu sözden yasakladı.”

  İbn-i Abbas -Allah ondan râzı olsun- devamla şöyle demiştir:

  “Bunun üzerine sahâbe: Ey Allah’ın elçisi! Ey Allah’ın peygamberi! dediler.”

  Tâbiînden Mücâhid ve Saîd b. Cubeyr de böyle demişlerdir.

  Müfessir Katâde -Allah ona rahmet etsin- şöyle demiştir:

  “Allah Teâlâ, Peygamberi -sallallahu aleyhi ve sellem-‘e hürmet duyulmasını, saygı gösterilmesini, O’nun onurlandırılmasını ve yüceltilmesini emretmiştir.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s