SİYAHİ PAPA KEHANETİ

2013-02-13

Katolik dünyasının 86 yaşındaki lideri Papa 16. Benediktus’un sürpriz bir açıklama ile istifa edeceğini duyurmasının ardından gözler yeni seçilecek papaya çevrildi. Bahis sitelerine göre en güçlü 3 adayın ikisi de siyahi. İlk sırada gösterilen kardinalin hatırlattığı kehanet ise herkesin dilinde…

“SİYAHİ PAPA GELECEK 7 TEPELİ ŞEHİR YIKILACAK” KEHANETİ

Kehanet sözleri içinde “siyahi” sözcüğüne rastlamadım. Ayrıca siyahi kardinal Peter Turkson’la ilişkilendirilen Peter ismi “Petrus” olarak geçiyor. Ve kehanette “Romalı Peter” diyor. Ama adaylar Romalı değil.

Kehanet cümlelerinin şifreli olduğu düşünülerek bir takım işlemlerden geçirildikten sonra sonuca ulaşılıyor. Aziz Malachy’e ithaf edilen ve Latince 112 isimden oluşan kehanet listesi Papa 2. Celestine’le başlıyor ve Papa 16. Benedikt’in halefi “Romalı Peter”la sona eriyor. 112. ve sonuncu kehanette şöyle deniyor:

“Kutsal Roma Kilisesinin son zulmü sırasında, başta koyunlarını sayısız sıkıntıların ortasında otlatacak olan Romalı Peter bulunacak. Ve bunlar sona erdikten sonra yedi tepeli şehir yok edilecek, ve korkunç hakim insanlarını yargılayacak.”

Latincesinde Petrus:

“IN PERSECUTIONE EXTREMA S.R.E. SEDEBIT PETRUS ROMANUS,
QUI PASCET OVES IN MULTIS TRIBULATIONIBUS:
QUIBUS TRANSACTIS CIVITAS SEPTICOLLIS DIRUETUR,
ET IUDEX TREMENDUS IUDICABIT POPULUM SUUM.
FINIS.”

Kehanete göre Romalı Peter”in papalık koltuğuna oturması “yedi tepeli şehrin” yıkımıyla sonuçlanacak. Birçok yorumcu kehanetteki bu ifadenin Roma’ya gönderme olduğuna inanıyor. Ancak İstanbul’un da “yedi tepeli şehir” olarak bilinmesi ve bir zamanlar Doğu Roma İmparatorluğu’nun kalbi olması nedeniyle kehanetin İstanbul’a gönderme yaptığını öne sürenler de var.

Aziz Malachy hakkında yazılanlar:

Aziz Malachy’nin asıl ismi O’Morgair’dir 1094’te İrlanda’nın kuzeyin’deki Armagh kenti’nde dünyaya geldi Maelmhaedhoc adıyla vaftiz edildi Bu isim daha sonra Malachy olarak LAtinceye çevrilmiştir Daha sonra Armagh Piskoposu olacak olan Imhar O’Hagan’dan ilk dini eğitimini aldı O yıllarda İrlanda’da mistik çalışmalar bir hayli yoğundu.

Malachy işte böyle bir ortamda mistik, ezoterik dini eğitimle tanıştı.25 yaşında rahip ve ardından doğduğu kentin papazı oldu Aldığı mistik eğitimin de katkısıyla, durugörü yeteneği bir hayli gelişmişti O devirde “Vatis” ismi verilen kahinler faaliyetlerini yaygın bir şekilde sürdürdüğü için, durugörü gibi parapsişik yeteneklerin kullanımı o çağda gayet normal karşılanmaktaydı Hatta kilisenin içinde bile bu tür faaliyetler gayet etkin bir şekilde sürdürülmekteydi Bu tür çalışmalar daha sonra papalık tarafından yasaklanmıştırMalachy işte böyle bir ortamda İrlanda Başpiskoposu oldu Yıl 1132’ydi Ancak daha sakin ve tefekkür dolu dolu bir yaşamı arzuladığından bu görevinden 3 yıl sonra ayrıldı Çevresindeki keşişlerle birlikte yaşamaya başladı 1138 yılında Roma’ya hacca giderken York Şehri’nde yeni kurulmuş olan Sistersien Tarikatı’nın rahipleriyle tanıştı Rahiplerden çok etkilendi Tarikatı yakından tanımak için onlarla kalmaya karar verdi Tarikatın kurucusu Aziz Bernard’ın yakın dostluğunu kazandı Ömrünün sonuna kadar bu tarikatta kalmaya karar verdi Aziz Bernard’la özel mistik çalışmalarda bulındu Ancak Papalığın özel emriyle geriye çağrıldığı için bir süre sonra, tarikattaki çalışmalarını bırakmak zorunda kaldı.

Kendisiyle ilgili tutulan dini-tarihsel kayıtlarda geri dönüş yolculuğu sırasında İskoçya Kralı’nın ölümcül bir hastalığa tutulan oğlunu mucizevi bir şekilde iyileştirdiği kaydedilmiştir Şu anda Vatikan’da bulunan yine aynı kayıtlarda, Malachy’nin sadece hastaları iyileştirmek değil aynı zamanda, havada yürümek gibi sıradışı yeteneklere sahip olduğu da yazılıdır Bir çok azizin hayatlarının aksine Aziz Malachy’nin hayatı oldukça iyi kaydedilmiştir zira yakın dostu Aziz Bernard, sadece Malachy ile mistik çalışmalarda bulunmamış aynı zamanda Melifont Piskoposu’nun isteği üzerine kendisinin biyograflığını da yapmıştır

Aziz malachy’nin son kehanetinin açıklaması:

http://www.gradale.com/malachy-tr.htm

Aziz Malachy’nin diğer kehanetleri:

http://malachykehanetleri.blogspot.com/

About pante

Araştırmacı sosyal medya editörü...
Bu yazı Din içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

3 Responses to SİYAHİ PAPA KEHANETİ

 1. elevation dedi ki:

  Bunların tümü, Obama’nın başkan seçilmesi ya da bazı ülkelerde kadın başbakanların, devlet-başkanlarının yönetime geçmesinin tamamı, Emperyalizmin kendisini süsleme girişiminden başkası değil. 🙂 Hani 2005 yılında gelmişti bu adam, Nazilerin gençlik koluna felanda üyeymiş gençken, Sosyalizm, emperyalizmin çelişkilerini ortaya çıkarınca, 2006’da postmodernizm başladı. Postmodernizm’de bu tarz şaklabanlıklarla dünyadaki küresel konumunu sağlama almaya çalıştı.
  Yüzyıllar boyunca beyaz derili kişilerden oluşturulmuş olan Papalık makamı, şimdi zenciye geçirilmeye çalışılıyor ki, dünyada bir şeylerin değiştiği havası empoze edilsin 🙂 Resmen komedi, gülüp geçiyorum hepsine.

 2. elevation dedi ki:

  Emperyalizm “Bakın ezilen ırkları, cinsleri ve sınıflar da artık sevip sayıyoruz” demek istiyor bu politika ile 🙂 Hani kadınlar ve zenciler ezilen cins ve ırktan olduğu için bunları yönetime taşımaya çalışıyorlar. 2005’te durum tam tersiydi. Bir zencinin başkan olması, papa olması, dini lider sayılması olanaksızdı. O dönem bu gülünçtü. Postmodernizm bunu sağladı. 🙂

 3. elevation dedi ki:

  Şu zenci, Gana’lı katoliğin tipine bak lan 🙂 Katolik olsam, bu papalığa seçilse direkt istifa edip protestanlığa geçerdim anasını satayım. İyi ki ,hint-avrupa’lıyım. EDİT postmodernizmde ancak söz sahibi olabileceksem, hiç olmayayım daha iyi.EDİT 🙂

  Irkçılık içeren ifadeler silinmiştir

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s