ATATÜRK’E SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ

HAKKINDAKİ YALANLAR-İFTİRALAR

ataDün Menderes’in örtülü ödeneğinden beslenen Necip Fazıl gibi satılmış kalemler Atatürk’e alçakça iftiralar ederken, bugün de yine kalemini satan alçakların aşağılık saldırıları devam ediyor. Hem bu defa demokrat kisvesi altında..

Dünyanın en büyük liderlerinin başında gelen Atatürk, aynı zamanda dünyanın en fazla yalana ve iftiraya maruz kalan önderidir de. Birbirine tezat akılalmaz yaftalarla suçlanmaya devam etmektedir. Bir koldan gerici-yobazların, bir koldan işbirlikçi liboşların, bir koldan ayrılıkçı Kürtçülerin, bir başka koldan sosyalist geçinen sapkınların hayasız saldırılarına rağmen hala itibarı en yüksek, en sevilen ve sayılan lider olma niteliğini korumaktadır.

İftira ve karalamalar Milli Mücadele ile başlamış ve ilk müfteriler işgalci İngilizler, padişah ve İstanbul hükümeti ile İstanbul basınının işbirlikçi kalemleri olmuştur. Bu müfterilere gerici yobaz takımı gecikmeden iştirak etmiştir. Sonrasında gerici Kürtçü feodaller, Cumhuriyet karşıtları, Hilafet yanlıları, İttihatçılar iftira konvoyuna katılmıştır. Ardından bir kısım azınlıklar Rum, Ermeni ve Yahudi marijinalleri bunlara eşlik etmiştir. Son olarak bunlara sapkın ve liboş sol gruplar katılmıştır. İftira listesine bir göz atalım:

Komünist
Faşist
Burjuva
Dinsiz
Hain
İngiliz Ajanı
Deccal
Mason
İttihatçı
Babası belli değil
Anası Genelevde çalıştı
Türk değil
Diktatör
Mustafa Suphi’leri katletti
Ali Şükrü’yü öldürttü
Topal Osman’ı öldürttü
Fikriye Hanım’ı öldürttü
Ayyaş, kadın düşkünü, homoseksüel- pedofili vs.
Kürtlere özerklik sözünü tutmadı
Ağrı’da, Dersim’de Kürtleri katletti
Yahudileri katletti
İstiklal mahkemelerinde on binlerce insanı astırdı
Şapka devrimi için Kastamonu’yu bombalattı
1 gecede milleti okuma yazma bilmez duruma düşürdü
15 yaşındaki Zsa Zsa Gabor’a sahip oldu
Kur’an’ı yasakladı, İslam’ı ezdi
Maaşı çok yüksekti
Mal varlığı müthişti

Bu aşağılık yalan ve iftiraları basit örnek ve iddialarla ispatlamaya çalışarak bilinçsiz, saf ve bilhassa dini hassasiyetleri yüksek insanları aldatmaya çalışıyorlar. Örneğin komünist olduğunu kanıtlamak için 1920’de Ankara’da kurdurduğu TKP’yi, faşist olduğunu kanıtlamak için Hitler’in onu sevmesini ya da İnönü’nün Mussolini’yi ziyaret etmesini göstermekteler. İddialarının hiçbirinin geçerli bilimsel, hukuki, tarihi kanıtları yok, mesnetsiz iftiralar. Bunların her biri tek başına ayrı bir konu ama sırası geldikçe tek tek ele alacak ve gerçekleri aktaracağız.

About pante

Araştırmacı sosyal medya editörü...
Bu yazı Politika içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

10 Responses to ATATÜRK’E SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ

 1. Uğur dedi ki:

  Mustafa Kemal’i bugün İngilizlerin başa getirdiği bir gerçektir. Kurtuluş savaşı sırasında kıçı kırık Yunan bile neredeyse Ankara’yı alacaktı. Kaldı ki İngilizler isteseydi Türkiye’yi 50 defa alırdı. Bölgede Batı yanlısı, Sovyet ve İslam karşıtı tampon bir ülke istiyorlardı. İstediklerini aldılar, sonra da çekip gittiler.

  • Egitmen dedi ki:

   Ugur sen ne dediginin farkindamisin bu durummda kildginiz namazlar niyazlarin hicbirisi gecersiz isgal altinda yada gavurlarin egemenligi altindasiniz su an eee ne yapmak lazim ozaman bence en kisa zamanda araistana göc edin

   • tilmiz dedi ki:

    Madem m.kemal bu kadar masumdu neden sıradan bir evde değilde şahane bir saray olan dolmabahçede oldü? O gün halk sefalet içinde iken efendi hazretleri keyif ve safa içinde yüzüyordu.

  • EverFrost dedi ki:

   Atatürk’ü başa geçirmek için mi onca İngiliz öldü Çanakkale de 🙂 ? Onca avrupalı anadolu da ? Bunlar tipik solcu zırvalarıdır.

   Bu zihniyet dünyayı işçi ve burjuiva adını verdiği son derece sığ ve kalıplaşmış bir perspektiften görür. Bu zihniyete göre olan bütün kötü şeyler; bireysel anlamda burjuivaların başının altından çıkar, devlet olacaksa da adı emperyalizmdir. Olan bütün iyi şeyler ise işçi ve solcuların başının altından çıkar. Onların algısı bu kadar basittir. Aynen müslümanların Mümin ve Kafir ayrımı gibidir.

   Türkiye cumhuriyeti, Atatürk ve silah arkadaşları hiçbir zaman sosyalist bir sistem istemediği için solcu bakış açısında göre burası kötü bir yerdir, bir çeşit cehennemdir ve bunun tek bir sebebi olabilir o da şeytan burjuvalar ve onların yönettiği emperyalist ülkeler istediği içindir. Bir ülkenin vatanseverlerinin her şeye rağmen imkansız gözüken bir zafer kazanmaları, basitçe solcu zihinlerde mavi ekrana sebep olur. Çünkü dünyada olan her şeyi bu basit kalıba indirgemiş zihinler vatansever olmak gibi kavramları algılayamazlar.

  • berg54 dedi ki:

   Uğur bu saçmalıkların hangi birini düzeltelim ?1)kıçı kırık yunan Ankara’yı alamadı ama soluğunu Ege denizinde aldı.2)Vahdettin istanbul’u kimin gemisiyle terketti?3)Atatürk Türkiyesi sovyet karşıtı değil tam tersine iki ülke kurtuluş savaşından beri dost ve müttefik iki ülkeydi.Taksim anıtına bir bak ne dediğimi anlarsın!!!

 2. ismailkenzo dedi ki:

  Atatürk düşmanları bilimsel felsefe düşmanı fundamentalist zihniyete sahip insanlardır,son kale Atatürk onu yıkmak için var sermayeleri ile uğraşan işbirlikçi şeriatçı kafalar gücünüz yetmeyecek,çünkü o milletin mesihi olmuştur,isayı nasıl silemezseniz insanların gönlünden,Türklerin gönlünden Atatürkü silemezsiniz.

 3. Tolga Sevuk dedi ki:

  Ataturk u elestirmiyorum caginin, tarihinin onemli karakteridir Turk tarihinin onemli lideridir elbet ancak din konusundaki ince eleyip sik dokuma burada yok. Biraz ipin ucunu vermeme taraftarisin gibi. Ataturk un elbette bir durusu vardi, yukarida hepsini iftira basliginda ele almissin. Ataturk donemin kriz esiginde cok onemli iyi islere tabiki imza atti ama mevcut Ataturkcu yapi nihai miydi yani asilmasi gerekmez mi? Yok etmeden.

 4. umut dedi ki:

  ŞAPKA DEVRİMİ KIYAFET DEVRİMİ.HARF DEVRİMİ.daha ne istiyonuz yobazlar.atatürk artık tarihteki yerini almalı.

 5. deist dedi ki:

  Geri kafalılık ve solculuk ikisi de uç ve birbirinin zıttı gibi görünen görüşlerdir. Oysa kim tarafından üretildiği belli olmayan belirli kalıp düşüncelere sorgulamadan inanmaları, birilerinin dolduruşuna gelmeleri, birilerinin istediği şekilde davranmaları, sadece kendi düşüncelerinin ve inandıklarının doğru olduğunu savunmaları, Atatürk düşmanlığı vb bakımdan ortaktırlar. İsteseler gayet iyi dostluk kurarlar. Ne de olsa ortak yanları çok. Ha Atatürk’ten ve kurduğu cumhuriyetten şikayetçiyseniz sizin görüşlerinize uygun ülkeler de var dünyada. Oralarda yaşayabilirsiniz.

 6. babeuf dedi ki:

  Atatürkün kurduğu cumhuriyetten hiç memnun değilim ve de hiçbir yere gitmeye de niyetim yok. Ben sosyalist bir cumhuriyet istiyorum . Sosyalist cumhuriyeti istemeyenler gidebilirler .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s