DEMOKRAT SANILAN FAŞİSTLER

Sadece aşırı milliyetçilik değil, dinler de faşist yaratır.
Dini referans alanların demokrat olması imkansızdır.
Basit bir din eleştirisini hatta “Ben inanmıyorum” sözünü bile inançlarına hakaret sayarlar. Ve yokedici kesilirler. 10 Silivri daha yapmak isterler ki kafalarına ters düşenleri deliğe tıksınlar, ifade özgürlüklerini yoketsinler. Kapattırmak, sansürlemek, hapse tıkmak, idamlarla göz dağı vermek, korku imparatorluğu ile susturmak anladıkları demokrasidir. Bu gibilerin ileri demokrasi anlayışları; Kendi aptallıklarını, rezilliklerini, ilkelliklerini, çağdışılıklarını, bilimdışılıklarını sorumsuzca sergileyebilecekleri ama farklı düşünce ve inançta olanların susturulacağı ortamdır.

küt

About pante

Araştırmacı sosyal medya editörü...
Bu yazı Politika içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to DEMOKRAT SANILAN FAŞİSTLER

  1. medeni dedi ki:

    bunları kim dinci veya dindar görüyorsa yanılıyor.bunlar dindar olmayan ama dini kullananlardır.halkın cehaletinden yararlanıyorlar hepsi bu..oysaki halk bilinçli olsa gerçek dindarla dini kullananı ayırdedebilir..osmanlı da böyle yapmıştır dini kullanmıştır ancak Kur’anı anayasa bile yapmış değillerdi..

  2. exhorder dedi ki:

    silivriye kapatılmı icrasının postmodern olması, silivriye kapatılanların faşist olmasına engel değildir. postmodernizm sanaldır. yani gerçek, elle tutulur ve reel bir kökü, temeli, özü vb. yoktur. her şeyi biçimseldir. ama postmodernizmin, gerçekten faşist olan o kişileri, İP, ADD, Türksolu, Aydınlık, TGB vb.lerini silivri cezaevine hapsetmiş olması zamanla ortadan kalkacak bir unsur. çünkü gerçek bir temel altında gerçekleşmedi o tutuklamalar. tamamen hükümetin keyfi dökümanlarına dayalı. hükümette o gücü zaten postmodernizmden alıyor. küreselleşme denen şey bile gücünü postmodernizmden alır. yoksa böyle bir şey yok zaten. çok uluslu şirket denen tekellerin tamamı yirminci yüzyıl başlarında emperyalizm aşamasına geçilen kapitalizmde mevcutlardı. postmodernizm daha farklı bir unsur, burada ele alınamayacak kadar.

    proletarya devrimi zaten, o faşist kuruluşları, onların üye ve çevrelerini reel, gerçek bir temelde ortadan kaldıracak. gerçek sınıf düşmanları tarafından yok edilecekler. postmodernizm, onları kendi sınıfından yani tekelci burjuvazi, emperyalist sermaye sınıfından kişilerle içeri attırdı. AKP hükümeti hiçte proletaryanın çıkarlarını savunan bir hükümet değildir. ama postmodernizm sayesinde, kendisiyle aynı sınıf çıkarlarına sahip bir kesmi içeri tıktı. aralarındaki tek fark, AKP hükümetinin Batı bloğu emperyalistlerine yakın , onların mali-sermayesini Türkiye sömürgesine temsil eden bir hükümet partisi olması, CHP, İP ve diğer ulusalcıların ise Doğu ülkelerinde Rusya, Çin vb. gibi doğulu emperyalist-kapitalist ülkelerin işbirlikçi sermayesini ülkede temsil etmesinde yatıyor. Gerçek proletarya devrimi, anti-emperyalist olduğundan, aslında ikiside faşist diktatörlüğe hizmet eden bu klikleri ortadan kaldıracaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s