İŞTE BENZER ve ÜSTÜN SURE

GÖREV SURESİ

 

 1. Ey Muhammed! Her şeyin yaratıcısı olan rabbin seni insanlara ve dünyaya elçi olarak tayin etmiştir.

 

2. Senden önce gönderdiğimiz peygamberlerin öğütlerini dinlemeyen ve doğru yola gelmeyen toplumlara senin vasıtanla son uyarımızı yapacağız.  Onlar, gönderdiğimiz kitapları değiştirecek kadar gaflet içindeydiler.

 

3. Senin yetiştiğin Kureyş toplumuna da İsmail vasıtasıyla gönderdiğimiz ayetler yokedildi. Rabbine ibadet için babası İbrahim’le birlikte yaptıkları Kabe’yi zaman içinde putlarla doldurdular. Benimle aralarına şefaat için cansız, kudretsiz nesneler koydular.  Bunların onlara hiçbir faydası yoktur ve bu yaptıkları şirktir.

 

4. Görevin, onları uyarmak ve putlara tapınmaktan onları vazgeçirmektir.

 

5. Bu kitaptan önce gönderdiğimiz Tevrat’ı ve İncil’i de değiştirip kendi kafalarına göre tahrif ettiler. Onları da uyar ve rabbinin Adem’den beri insanları aynı dine çağırdığını, her peygamberin aynı uyarı ve öğütlerde bulunduğunu onlara hatırlat.

 

6. İnsanı ibadet için yarattığımızı, ibadetin dünyada halifelik yapmak olduğunu bildir. Halifeliğin dünyada adaleti tesis etmeye, savaşlara,  zulümlere ve sömürülere son vermeye çalışmak, insanlığı yüceltmek, doğayı korumak, tüm canlılara sevgi ve merhametle yaklaşmak olduğunu açıkla.

 

7. Bana kendi sorunları için yalvarıp yakarma ritüellerinin ibadet olmadığını vurgula. Elbette namaz kılıp dua edebilirler ama bunda aşırıya kaçmasınlar.  İmkanı olanlar en fazla günde 3 vakit, sabah, öğlen ve akşam namaz kılabilirler. Ama namazda içinizden geldiği gibi dua edin, papağan gibi aynı duaları tekrarlayıp durmayın.

———–
Bu sure 7 ayet ama 7 ayetin içinde, Muhammed’e elçilik görevi veriliyor.
Muhammed’den önce gönderilen kitapların tahrif edildiği açıkça belirtiliyor.
Muhammed’in son peygamber olduğu bildiriliyor.
Kureyş’in daha önce İsmail vasıtasıyla müslüman olduğu ama daha sonra putperestliğe saptığı açıklanıyor.
Putlara tapılmaması, bunun şirk olduğu söyleniyor.
Adem’den beri Allah’ın tek dine çağırdığı, tüm peygamber ve kitapların aynı uyarıda bulunduğu ifade ediliyor.
İbadetin insanın halifeliği olduğu ve insanın dünyadaki görevleri anlatılıyor.
Namazın 3 vakit olduğu belirtiliyor.

İslam, ise hala bu konuları tartışıp duruyor. “Öyle miydi, böyle miydi” diye.
7 ayette net olarak açıklanabilecek konular, 6236 ayetlik koca kitapta belirsiz ve tartışmalı olarak yıllardır sürüp gidiyor.
Bir de benzeri bir sure getirin diye meydan okunuyor. İşte size sure! İsterseniz kafiyeleştirebilirim de. Ama kalkıp Arapça istemeyin sakın..

About pante

Araştırmacı sosyal medya editörü...
Bu yazı Din içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

76 Responses to İŞTE BENZER ve ÜSTÜN SURE

 1. garip dedi ki:

  tamam , birazda vaat ekle bakalım olacak mı?

 2. ceyhun dedi ki:

  Ne kadar güzel .Te……….sek……..kür………ler Serdar bey.

 3. Mehmet D. dedi ki:

  “Allah ve din inancını” Hz. Peygamberimizin “kendi uydurması” şeyler olduğunu söyleyen o zamanki Kureyş ahalisine “bir benzerini” yazmalarını ifade eden cümleyi anlamamışsınız…

  Kur’an dan okuyarak örnek alarak bir şeyler yazmanız değil kendinizce özgün bir din veya felsefe veya anlayış yazmanız isteniyor… Sizin yazdıklarınız mevcut Kur’an’ dan okuduklarınıza benzer şeyler yazmak olmuş…

  Neyse amacınızın aslında ne olduğu belli …

 4. Mehmet Şafak ÖZHAN dedi ki:

  İslamı beğenmeyen efendiye önerim
  Varsa getir ondan güzel ona dönerim…

 5. yasir dedi ki:

  Kardeşim her şeyi çorba yapmışsınız…
  Ayet-sure bunların ne olduğunu iyi bilmek lazım…
  Sure bu aynı zamanda fiziki bir görünüm ihtiva eden cisimler içinde kullanılır…
  Güneş-ay-dünya-yıldızlar-ağaçlar-insanlar bir çok gözle görülebilen ilmine ulaşılan veya ulaşılamıyan her şey ALLAH’ın bir ayeti sure’sidir-Mucizesidir…
  Sen bırak bir ayet-sure-mucize getirmeyi, bir sivri sinek dahi getiremezsin…Evcilleştiremessin…
  Yoktan veya var olan elementlerden ne yaratabilir ve sure-surete verebilir veya getirebilirsin ve ona can-akıl-his-hissiyat-duyğu verebilirsin…
  Getir de görelim…
  Bir sure-suret getirde görelim hadi…
  Her şeyi geçelim, ALLAH’ın var ettiği lakin insanın keşfedemediği bir şeyi keşfettinde bizmi göremedik..
  Sivri sinekte ALLAH’ın bir ayeti-suresidir…
  Almışsın Kurandan bazı ayetleri yeni formda yazıp dağla geçiyorsun…
  Arapça formda hepsi insanın kulağına hoş gelen kafiyeli birbirini tamamlayan ayetlerdir kuran…
  Musaya 9 ayet-mucize verip fravuna gönderdik diyor…
  Resulullah’ın ayetleride Kurandır, yani mucizesi…

 6. teyfik dedi ki:

  Arapçanın ” A ” sından haberi olmayan zavallı müslümanlara islamı anlatıyor…Yetmedi bir de kabul etmediği Kur’an ifadesi olan SURE yazıyor.Anlaşılan Ebu Cehil yalnız olmayacak.

 7. ht2461 dedi ki:

  Kuranı okumadığın belli…

 8. bildirici dedi ki:

  Kardeşim,
  Gerçekten çok hoşuma gitti süre denemen. Anadili türkçe olan bir inanan olarak arapça beni hiç ilgilendirmiyor. Ama alemlerin gizemlerini bilen Tanrı’nın ayetlerine eş ayetler yazamazsın. Biz bilmeyiz Allah bilir. Kuranın arapça belagat örneği midir değilmidir hiç umursamıyorum. Ama lütfen Tanrı’nın ayetlerini tiye alma.
  Bir örnek vereyim bakara 238’de geçen orta namazla hangi vakit kastedilmektedir? Kafalarda soru işaretleri oluşturan bu hususlarda onlarca tahmin yapılacağına şu ayet açık açık yazılamaz mıydı diye şeytan insanı ayartıyor. Ama şunu unutmayalım bu Tanrının takdiri. O böyle istedi ve bizde samimi olarak düşünüp bunun hangi namaz olabileceğini karar verebiliriz. Bundaki hikmeti O bilir.

 9. Nercivan Yilmaz dedi ki:

  Superde namaza gerek yok çunku putperest ibadeti.
  Yalnizca sessizce icinizden dileyin desen yeter
  O niyetleri bilir.

  • hikmet dedi ki:

   Salat konusunda kafası karışanlar bu ayeti okusunlar:
   Nisa 102: ‘Sen onların arasında bulunup kendilerine namaz kıldırdığında içlerinden bir grup seninle birlikte namaza dursun ve silahlarını da yanlarına alsınlar. Bunlar secde ettikten sonra arkanıza geçsinler ve henüz namaz kılmamış olan diğer grup gelip seninle birlikte namaz kılsınlar. Bu arada tedbirlerini alsın ve silahlarını da yanlarında bulundursunlar. Kâfirler sizin silahlarınızdan ve eşyalarınızdan gafil olmanızı ve birden üzerinize baskın yapmak isterler. Yağmurdan dolayı sıkıntınız olur veya hasta olursanız silahlarınızı bırakmanızda sizin için bir sakınca yoktur. Ancak tedbirinizi alın. Allah kâfirler için aşağılayıcı bir azap hazırlamıştır.’

   Ayette savaş sırasında Peygamber ve müminlerin namaz kılarken tedbirli olması öğütleniyor. Salat sadece dua anlamına gelse neden secde ediliyor? Bildiğimiz anlamdaki namaz yani secde, rüku o kadar önemli ki savaş halinde bile vazgeçilmiyor. Bir gurup Peygamber ile birlikte ‘salat’ yani namaz ibadeti için ‘secde’ ederken diğer gurup onları koruyor sonra yer değiştiriyorlar. Ayeti Arapçasından da inceleyin ‘salat’ ve ‘secde’ kelimesini net olarak göreceksiniz. Kuranda daha pek çok ayette secde, rükû, kıyam geçer ve topluca yani cemaat olarak kılınması da teşvik edilir. Örnek: Ali İmran 43: ‘Ey Meryem! Rabbine gönülden itaatte bulun, secde et ve rüku edenlerle birlikte rüku et.’
   Bu kadar açık ayet hükümleri var iken ‘salat’ namaz değildir demek açıkça inkarcılıktır. Bu fitneyi yayanların hadis, rivayet uydurup Allah’a ve peygambere iftira eden, dine hurafe sokanlar ile aralarında bir fark yoktur.

 10. murat dedi ki:

  Mehmet D. beyefendi diyorki;
  “Kur’an dan okuyarak örnek alarak bir şeyler yazmanız değil kendinizce özgün bir din veya felsefe veya anlayış yazmanız isteniyor… Sizin yazdıklarınız mevcut Kur’an’ dan okuduklarınıza benzer şeyler yazmak olmuş… ”
  Mehmet D. beyefendi aşağıdaki ayet bir benzerini getirin diyor. bu meydan okuma zaten tam bir fiyasko. benzerini getirdiğinde hakem kim olacak? allah mı, şeytan mı? yoksa insanlar mı? hiç yaratıcı böyle bir gaf yapar mı?
  Bakara-23. ayet DİYANET meali ile
  وَإِنْ كُنْتُمْ فِي رَيْبٍ مِمَّا نَزَّلْنَا عَلَىٰ عَبْدِنَا فَأْتُوا بِسُورَةٍ مِنْ مِثْلِهِ وَادْعُوا شُهَدَاءَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ إِنْ كُنْتُمْ صَادِقِينََ
  Eğer kulumuza (Muhammed’e) indirdiğimiz (Kur’an) hakkında şüphede iseniz, haydin onun benzeri bir sûre getirin ve eğer doğru söyleyenler iseniz, Allah’tan başka şahitlerinizi çağırın (ve bunu ispat edin).

  Yasir bey yazısında aşağıdakileri demiş;
  “Kardeşim her şeyi çorba yapmışsınız…
  Ayet-sure bunların ne olduğunu iyi bilmek lazım…
  Sure bu aynı zamanda fiziki bir görünüm ihtiva eden cisimler içinde kullanılır…
  Güneş-ay-dünya-yıldızlar-ağaçlar-insanlar bir çok gözle görülebilen ilmine ulaşılan veya ulaşılamıyan her şey ALLAH’ın bir ayeti sure’sidir-Mucizesidir…
  Sen bırak bir ayet-sure-mucize getirmeyi, bir sivri sinek dahi getiremezsin…Evcilleştiremessin…”

  Şimdi yasir bey; aslında çorbayı siz yapmışsınız.
  size göre ayet sure,neymiş; ay, güneş, dünya, yıldızlarmış…
  peki yukarda yazdığım bakara 23 de ne diyor. مِمَّا نَزَّلْنَا “indirdiğimiz” diyanet te parantez içinde kuran demiş. indirdiğimiz hakkında şüphede iseniz benzeri bir sure getirin diyor. siz bu indirilene “Güneş-ay-dünya-yıldızlar-ağaçlar-insanlar ” diyorsanız o da sizin hayal gücünüzü gösterir.

  Hem ayete istediğin manayı vermeye çalışıyorsun birde kuranın allahı üzerinden meydan okumaya çalışıyorsun. neymiş sivrisinek dahi getiremezmişsin ,evcilleştiremezsin.
  peki
  1- bu sivrisineği senin allahın evcilleştirebilmiş mi.
  2- bunları yaratanın senin allahın olduğunu nerden biliyorsun. incilin, tevratın allahı olamaz mı, yada Buda, yada vishnu, ya da bütün bunların dışında bir şey.
  3- bir meydan da ben okuyayım o zaman, hadi sen allahına yalvar ve dua et(hani duaları çokça kabul eden di ya) ona yalvar yakar ve bir SURE getirsin ve düşünceleri ile uçabilen bir insan yaratsın, yada bir SURE de arapça konuşabilen bir sivrisinek mesela.

  BEYİNLERİNİZİN ÖRÜMCEK AĞLARINDAN ÖZGÜRLEŞMESİNE..
  saygılar…

 11. kuantum-agnostik dedi ki:

  ))))) rab çükütay kadar olmamışsada fena değil. internetten rab çükütayı bulabilirsiniz . kuran yazılamaz diyenler 🙂

 12. T.TAŞPINAR dedi ki:

  Sözde Görev sureniz 6.ayette insanların ibadet için yaratıldığını yazmışsınız..Kuran’da ise Zariyat 56.da “Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.”İbadet ve kulluk aynı şeyler değil…ibadet kulluğun bir parçası sadece…ve ibadet=halifelik gibi bir durum yok .O yüzden “benzer sure” iddianız suya düşmüş oluyor..

 13. Ahmet dedi ki:

  Yahu anlayamadınız olayı İslam dinine benzerini değil…SİZ TAKLİT EDİYORSUNUZ…Benzerini yazacaksınız…

  • pante dedi ki:

   Kur’an’ın yazarı neyi taklit etmiş?! Tevrat’ı. Bütün kıssalar yani hikayeler Tevrat’tan alınma.
   Taklitçinin kalkıp taklidinin benzerinin yapılmasını istemesi absürd bir kere. Tevrat bilgilerini
   ve tekrarları çıkarttığında elde kitap diye birşey kalmaz. Birkaç şiirle, Muhammed’in özeli kalır.
   Kaldı ki şiirler de taklit ve çalıntıdır. Örneğin “Kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı” ayeti gibi…

   • toro dedi ki:

    Pante,

    Bu mantıkla örneğin Tolstoy da ”Diriliş” adlı kitabının benzerinin yazılamayacağını söyleyebilirdi! Sonuç olarak ”Diriliş” in yazarı gelecek olan benzer adaylarına ”BENZEMİŞ” demediği sürece başka hiç kimse ”DİRİLİŞ” in benzeri yazılmıştır diyemez! Böyle baktığımızda benzerinin yazılamayacağını iddia eden benzerinin yazıldığını hiç bir zaman kabul etmeyeceğinden münazaraya konu olan ayetlerdeki çağrılar pratikte yok hükmündedir!

    Örneğin şimdi benzeri olduğu iddiasıyla ortaya sürülen Furkan ın benzeyip benzemediğini bize kim söyleyecek? Benzerini yazamazsınız diyen Kuranın tanrısı mı? Peki nasıl?

    Bu arada Furkanı yazanlar ya da başkalarıda bu kitap şu kitabın benzeridir iddiasında bulunamazlar! Bulunurlarsa iddiaları kuranın tanrısının iddiasıyla aynı çerçevede yorumlanır,yani saçma olarak? Benzetmek bir iddiadır ama benzediğinin tescili benzetilenin yaratıcısının tekelindedir! Benzetilenin yaratıcısının durumunu zaten yukarıda özetlemiştim!

    ,

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    pante,
    Benzerinin yazılamaması sadece sadece işin edebiyat yönüne vurgu yapan bir durum değildir.Kuran’ın içerdiği mucizeler yönünden benzerini oluşturamazsınız iddiasını da içerir.Hani bana Soma Maden Faciası başlığı altında 21/05/2014 tarihli 09:42 mesajımda Ankebut suresindeki inanılmaz enlem-boylam mucizeleriyle ilgili yazdıklarıma karşılık olarak şunları yazmıştık:
    pante dedi ki:
    21/05/2014, 13:57
    Mucize şarlatanlığına bir örnek daha.
    Görün ki insanları nasıl aldattıklarını anlayın. Ne yazık ki bunları okuyup da kanan milyonlarca insan var.
    Semud kavminden, ad kavminden bahseden tonla ayet var. En başta da 7. sure olan Araf ayetleri.
    Ama şarlatanlar, başta da Çelakıl olmak üzere kendilerine en uygun sure ve ayeti seçerek millete kakalamaya çalışırlar.
    Başarırlar da. Çünkü millet Kur’an okumuyor ki. Açıp da “doğru mu acaba” diye araştırmıyor ki.
    Neden Ankebut suresi olduğuna da bahane getirmişler: “Ayette yurtlarının beyanından söz ediyor” diye. Yahu mesele beyansa; asıl beyan Fecr suresi 7 ve 8. ayeti olmalı ki ayette yüksek sütunlarla dolu eşsiz belde diye bahsedilir Ad kavminin yaşadığı yerden. Ama işlerine gelmez çünkü o sure 89. sırada. 89.enlem bir işe yaramıyor çünkü.
    T.TAŞPINAR dedi ki:
    24/05/2014, 09:57
    pante,
    peki şu açıklamamı neden görmezden geliyorsun..?

    “Ayrıca neden Ankebut?… Ankebut örümcek anlamına gelir. Surenin bir ayetinde örümceğin evinden bahsedilir ve sure adını bu ayetten alır. Örümceğin evi, bilindiği üzere örümcek ağındandır. Örümcek ağı şekil itibariyle doğadaki yapılar içerisinde paralel ve meridyenlere en çok benzeyenidir. Üstelik El-Ankebut kelimesi teknik bir terim olarak, lehva üzerindeki şebeke ( ağ, örgü, ızgara) anlamına gelmektedir. Tıpkı bir haritanın üzerindeki enlem- boylam çizgileri gibi…”

    bu açıklama neden Ankebut suresinde çok sayıda değişik varyasyonlarda enlem-boylam bağıntısının olduğunu gösterir..
    Siz sadece şu aşagıda belirtiklerimin açıklamasını ve olasılık oranın bir hesaplayın ve mucize olarak değerlendirilemeyeceğini kanıtlarıyla açıklayın ben artık burada herhangi bir şey iddia etmeyeceğim..(ÜSTELİK BUNLARDAN DAHA ÇARPICI DİYEBİLECEĞİM İKİ YENİ ÇALIŞMAMI HENÜZ SİTEYE YAZMADIM..)

    YASİN SURESİ- ASHAB – UL QARYE
    http://www.yenimuciz…arye-t60.0.html

    Adem’in Dünya’ya İndirildiği Koordinat
    http://www.yenimuciz…stir-t63.0.html

    UZAYDA İLK İNSAN: “GAGARİN”
    ve
    KURAN’IN MUCİZEVİ İŞARETİ (RAHMÂN) 55:33
    http://www.yenimuciz…5-33-t71.0.html

    NEML SURESİ – HİMALAYALAR

    http://www.yenimuciz…alar-t12.0.html

    ——————————————————————————
    pante,İŞTE BU CEVABIMA VE BELİRTTİĞİM KONULARA BİR CEVAP BULUP VEREMEDİĞİN İÇİN KURAN’IN BENZERİ YAZILAMAZ..
    NOT:BU YAZDIKLARIMI DA YAYINLAYABİLECEĞİNDEN EMİN DEĞİLİM..

   • pante dedi ki:

    peki şu açıklamamı neden görmezden geliyorsun..?

    Ayrıca neden Ankebut?… Ankebut örümcek anlamına gelir. Surenin bir ayetinde örümceğin evinden bahsedilir ve sure adını bu ayetten alır. Örümceğin evi, bilindiği üzere örümcek ağındandır. Örümcek ağı şekil itibariyle doğadaki yapılar içerisinde paralel ve meridyenlere en çok benzeyenidir. Üstelik El-Ankebut kelimesi teknik bir terim olarak, lehva üzerindeki şebeke ( ağ, örgü, ızgara) anlamına gelmektedir. Tıpkı bir haritanın üzerindeki enlem- boylam çizgileri gibi…”

    Görülecek nesi var o açıklamanın?! Komiksiniz gerçekten! Örümcek ağı paralel ve meridyenlere benzermiş. Yahu bırakın bu zırvaları. Nelerden ne çıkarıyorsunuz mucize ortaya koyacağım diye. Bu kafayla, bu mantıkla ben her kitaptan mucize üretirim. Ama saçmalıklarla vakit ayırmaya değmez. Kur’an bulmaca kitabı mı ki böyle gizli bilgiler içersin? Ne diye açıkça yazamamış?! Hem güya peygamberlere mucizeler gösterterek insanları inandırmaya çabalayacak, hem de basit bilimsel bilgileri veremeyecek ya da yanlış vereceksin. Geçiniz…

   • MaMaLi dedi ki:

    Pante!doğru,söylüyorlar,kuran-ı,kimse taklid edemez yada aynısını yazamaz;çünki,normal,zekalı,bir insan,böyle,çelişkilerle,dolu,iftira,yalan,küfür,hakaretlerle,dolu,pipisinin,şehveti,için,tüm akraba,kadınlarını,becermek,için,böyle bir kitap yazamaz.

 14. 1okuyucu dedi ki:

  ne benzeri, tamamen birbirine zıt olmuş, hemde180 derece, orijinallerini okurken içim kararıyordu, taklitlerini okurken gülmekten mideme kramp giriyor, yada bende bir tuhaflık var.

 15. T.TAŞPINAR dedi ki:

  pante dedi ki:
  07/06/2014, 15:39
  peki şu açıklamamı neden görmezden geliyorsun..?

  “Ayrıca neden Ankebut?… Ankebut örümcek anlamına gelir. Surenin bir ayetinde örümceğin evinden bahsedilir ve sure adını bu ayetten alır. Örümceğin evi, bilindiği üzere örümcek ağındandır. Örümcek ağı şekil itibariyle doğadaki yapılar içerisinde paralel ve meridyenlere en çok benzeyenidir. Üstelik El-Ankebut kelimesi teknik bir terim olarak, lehva üzerindeki şebeke ( ağ, örgü, ızgara) anlamına gelmektedir. Tıpkı bir haritanın üzerindeki enlem- boylam çizgileri gibi…”

  Görülecek nesi var o açıklamanın?! Komiksiniz gerçekten! Örümcek ağı paralel ve meridyenlere benzermiş. Yahu bırakın bu zırvaları. Nelerden ne çıkarıyorsunuz mucize ortaya koyacağım diye. Bu kafayla, bu mantıkla ben her kitaptan mucize üretirim. Ama saçmalıklarla vakit ayırmaya değmez. Kur’an bulmaca kitabı mı ki böyle gizli bilgiler içersin? Ne diye açıkça yazamamış?! Hem güya peygamberlere mucizeler gösterterek insanları inandırmaya çabalayacak, hem de basit bilimsel bilgileri veremeyecek ya da yanlış vereceksin. Geçiniz…

  DİYORSUN AMA YİNE HER ZAMANKİ GİBİ HİÇBİR CEVAP İÇERMEYEN BİR KARŞILIK VERMİŞSİN.ANKEBUT ÖRÜMCEK AĞI -ENLEM -BOYLAM HARİTASI İLİŞKİSİNİN NEDEN GEÇWERLİ BİR KANIT OLAMAYACAĞINI AÇIKLAYACAĞIN YERDE “Ama saçmalıklarla vakit ayırmaya değmez.” TARZINDA KAÇAMAK YOLLARA BAŞVURUYORSUNUZ..”Bu kafayla, bu mantıkla ben her kitaptan mucize üretirim” DİYORSUNUZ ..ÜRETİN O ZAMAN ..ÖYLE BOL KESEDEN ATMASI DEĞİL “ÜRETİRİM NE OLACAK” TARZI YAKLAŞIMLARLA SIYRILAMAZSINIZ.AMA SAÇMALIK ÜRETMEYİN GERÇEKTEN AKIL MANTIK VE GERÇEK BİLGİYE DAYANACAK.
  “Ne diye açıkça yazamamış?” DEMİŞSİN..AÇIKÇA YAZILSAYDI ŞİMDİ SENİN GİBİ İNANMAMAK İÇİN BAHANE ARAYANLARA MAZERET KALMAYACAK VE İMTİHAN SIRRI SONA ERMİŞ OLACAKTI..
  “Hem güya peygamberlere mucizeler gösterterek insanları inandırmaya çabalayacak, hem de basit bilimsel bilgileri veremeyecek ya da yanlış vereceksin.”DİYORSUN..BAHSETTİĞİN,PEYGAMBERLERE VERİLEN MUCİZELER SADECE ONUN İÇİNDE YAŞADIĞI TOPLUM İÇİN VE BUNLARA BİZZAT ŞAHİT OLANLAR İÇİN İNANÇ BAKIMINDAN KESİN KANIT OLUŞTURUR..Kİ BİR ÇOĞU BU MUCİZELERE RAĞMEN İNANMAMA YOLUNU SEÇMİŞLERDİR..BUGÜNKÜ BİLİMİN BASİT BİLGİLERİNİN AÇIKÇA VERİLMEMESİ YANİ SİZİN GİBİ İNANMAMAK İÇİN BAHANE ARAYANLARA MAZERET OLUŞTURAMAYACAK ŞEKİLDE VERİLMEMESİ SADECE VE SADECE SİZİ BU MAZERETLERDEN YOKSUN BIRAKMAMAK İÇİNDİR..SINAVA YANLIŞ SEÇENEKLERİ DE KOYMAZSAN SINAV ÖZELLİĞİ KALMAZ..

  YİNE HİÇBİR CEVAP VEREMEDİĞİN İÇİN TEKRAR EDİYORUM:
  Siz sadece şu aşagıda belirtiklerimin açıklamasını ve olasılık oranın bir hesaplayın ve mucize olarak değerlendirilemeyeceğini kanıtlarıyla açıklayın ben artık burada herhangi bir şey iddia etmeyeceğim..(ÜSTELİK BUNLARDAN DAHA ÇARPICI DİYEBİLECEĞİM İKİ YENİ ÇALIŞMAMI HENÜZ SİTEYE YAZMADIM..)

  YASİN SURESİ- ASHAB – UL QARYE
  http://www.yenimuciz…arye-t60.0.html

  Adem’in Dünya’ya İndirildiği Koordinat
  http://www.yenimuciz…stir-t63.0.html

  UZAYDA İLK İNSAN: “GAGARİN”
  ve
  KURAN’IN MUCİZEVİ İŞARETİ (RAHMÂN) 55:33
  http://www.yenimuciz…5-33-t71.0.html

  NEML SURESİ – HİMALAYALAR

  http://www.yenimuciz…alar-t12.0.html

  • 1okuyucu dedi ki:

   de get işine, mucize pazarlamak için kendine yanlış koordinatlar seçmişsin, buradakilerin mucize palavralarına karnı tok, sen burada boş yere oyalanıp durma, karnı aç olanlara ulaşabileceğin yeni koordinatlar belirle kendine, hatta ulaştığın müşterilerinin arasında, göğüslerinin yarısı açıkta kalmış dekolte kıyafetli, mini mini etekli müritler bile bulabilirsin.

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    TABİİ TABİİ, ÇÜRÜTECEK BİR ŞEY BULAMAYINCA “de get işine” DEĞİL Mİ?
    İDDİALARIMI ÇÜRÜTECEK BİR ŞEYLER BULABİLSEYDİNİZ SAYFALAR DOLUSU DÖŞERDİNİZ CEVABI..BEN BAHSETTİĞİN HY TARZI ADAMLARA BENZEMEM..AMACIM ŞAHSİ REKLAMIM OLSAYDI HER YERE DÖŞERDİM RESİMLERİMİ..ŞİMDİYE KADAR KENDİ SİTEM DAHİL HİÇBİR YERE RESMİMİ BİLE KOYMADIM..TEKRAR MEYDAN OKUYORUN HADİ ŞU İDDİALARIMI ÇÜRÜTEBİLİYORSANIZ ÇÜRÜTÜN:
    YASİN SURESİ- ASHAB – UL QARYE
    http://www.yenimuciz…arye-t60.0.html

    Adem’in Dünya’ya İndirildiği Koordinat
    http://www.yenimuciz…stir-t63.0.html

    UZAYDA İLK İNSAN: “GAGARİN”
    ve
    KURAN’IN MUCİZEVİ İŞARETİ (RAHMÂN) 55:33
    http://www.yenimuciz…5-33-t71.0.html

    NEML SURESİ – HİMALAYALAR

    http://www.yenimuciz…alar-t12.0.html

   • 1okuyucu dedi ki:

    herhalde kendi sitenin reytingi düştü, müşteri avına çıktın, zaten buraya başka bir amaçla geldiğin yok,
    ayrıca sen, sınırları çizilemeyen sonsuz boşluğu yok et, bende sana inanayım. 🙂

   • toro dedi ki:

    Sayın T.TAŞPINAR,

    Bir konuda yardıma ihtiyacım var! Kuranın muhatapları olanlar yani size göre bütün insanlar, sadece kuranda yazanlara mı inanmalı yoksa kuranda yazmasa bile inanabileceğimiz ya da güvenebileceğimiz birşeyler varmıdır?

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    1okuyucu,
    o bahsettiğin boşluğun -ki gerçekten boşluk da değildir-sonsuz olması mümkün değildir..Big Bang teorisine göre sürekli genişleyen bir şey her an için sınırlara sahiptir..bu bahsettiğin boşluktan sen de bir tane yarat ben de bu evrenin oluşması için tanrıya ihtiyaç olmadığına inanayım..

   • 1okuyucu dedi ki:

    T.TAŞPINAR:

    sen benim sorumu yanlış anlamışsın, ben, genişlese de daralsa da belli bir sınıra sahip olan evreni sormadım, evreni dıştan saran ve sınırı çizilemeyen sonsuz boşluğu sordum,
    yani futbol topunun içindeki boşluğu değil, dışındaki boşluğu sordum,

    ayrıca ben bahsettiğim boşluktan bir tane daha yaratmayı değil, mevcut olanı, hayal gücümün tüm sınırlarını zorlayarak yok etmeye çalıştım,

    sınırları çizilemeyen sonsuz boşluğu, evrenimiz büyüklüğünde katrilyonun katrilyonuncu kuvvetinde, neredeyse sonsuza yakın evrenlerle doldurdum, yinede yok edemedim,

    o zaman şöyle sorayım, senin tanrın evreni dıştan kuşatan boşluğu yok edebilir mi?

   • toro dedi ki:

    Sayın T.TAŞPINAR,

    Yanlış sularda yüzmeyin! 1okuyucu olurda boşluğu ben yarattım o yüzden niteliklerini söyleyebiliyorum derse ofsayta düşersiniz! Sonuç olarak 1okuyucudan boşluğu onun yarattığını ispat etmesini isteyeceksiniz, oda size boşluğu kuranın tanrısının yarattığını sizin ispat etmenizi isteyecek! Bu durumda sizin kendinizce iddianızın onun kendince iddiasını bertaraf ettiğini bize kim söyleyecek?

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    sn toro,
    peki bu boşluğun niteliklerinden sadece kaç km çapa sahip olduğunu söyle dersem..
    bunu sen yarattıysan hadi bir tane daha yarat dersem..
    yahu zaten bu mucize iddialarım evrenin Allah tarafından yaratıldığının ispatı için..benim kızdığım şey, çürütmek için gerçek kanıtlar yerine işi laf kalabalığına getirme çabalarınız..

   • toro dedi ki:

    Sayın TAŞPINAR,

    ”peki bu boşluğun niteliklerinden sadece kaç km çapa sahip olduğunu söyle dersem..”

    Diyebilirsiniz, ama vereceği cevabı kontrol edebilecekmisiniz?

    ”bunu sen yarattıysan hadi bir tane daha yarat dersem..”

    Diyebilirsiniz, ama şimdi bundan başka bir yerde 1 tane daha yarattım derse, yaratmadığını nasıl ispatlayabileceksiniz?

    İş laf kalabalıklığı değil! Neye inandığınızı bilmediğinizin ifşasıdır!

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    bu boşluktan başka yerde bir tane daha yarattım derse şimdi burada bizim göreceğimiz şekilde bir tane daha yarat deriz..

   • toro dedi ki:

    Sayın T.TAŞPINAR,

    ”bu boşluktan başka yerde bir tane daha yarattım derse şimdi burada bizim göreceğimiz şekilde bir tane daha yarat deriz..”

    Diyebilirsiniz, ama o da aynı şeyi sizin tanrınızdan isteyebilir! Sonuç olarak boşluğu ben yarattım iddiasını ilk defa dile getiren 1okuyucu değil(mesela) sizin tanrınızdı! Dolayısıyla 2.yi yaratarak birinciyi yarattığı iddiasını doğrulaması gereken ilk figür sizin tanrınız değilmidir?

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    Sn toro,o kişiye önümüzdeki 200-300 yıl boyunca ölmemesini isteriz..becerebilirse tanrısal bir şeyle olabileceğine kara verebiliriz..bir de bir insandan doğmadığını ,var olmak için beslenmeye vs.ihtiyacı olmadığını ispatlar …biz de inanırız..

   • 1okuyucu dedi ki:

    T.TAŞPINAR;

    karar verebilmeniz için sizin de 200-300 yıl yaşamanız gerekir, öyle ya ben yaşayıp siz öldükten sonra ben kime ne ispatlayacağım,

    ayrıca ben, havaya, suya, gıdaya muhtaç olan bir varlık olarak yaratılmışım, beni bazı şeylere ihtiyaç duyacak şekilde yaratıpta, benim ihtiyaçlarımı karşılamayacak olan bir tanrının canına ot tıkarım ben.

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    1okuyucu,
    evreni dıştan kuşatan boşluk-eğer varsa,bundan emin olamayız-Allah tarafından bir şey yaratılıncaya kadar boşluktur.bir şey yarattıysa küçücük bile bir şey olsa o yokluk aleminden oluşan boşluğu yok etmiş olur..yok eğer bunu kabul etmiyorsan sonsuz boşluk yine de var dersen bu kez Allah için de sonsuz şeyler yaratabileceği bir ortam var olduğunu kabul etmeliyiz..ve sonsuz yaratma gücünü buna dayanarak iddia edebiliriz..ama sadece fikir yürütebiliriz..kesin bilgiye sahip olamayız..ben de sadece sen gerçekten böyle birşeyi merak ettiğin için fikir yürüttüm..elimden fazlası gelmez…

   • 1okuyucu dedi ki:

    T.TAŞPINAR;

    “”””””evreni dıştan kuşatan boşluk-eğer varsa,bundan emin olamayız-Allah tarafından bir şey yaratılıncaya kadar boşluktur.bir şey yarattıysa küçücük bile bir şey olsa o yokluk aleminden oluşan boşluğu yok etmiş olur..”””””

    haliyle maddenin kapladığı hacim için boşluktan söz edemeyiz,

    bir su bardağı düşün, bardağın kapladığı hacim için boşluktan söz edemeyiz, (bardağı meydana getiren atomların içerisindeki boşluğu ve atomlar arası boşluğu yok sayıyorum) ama bardağı içten ve dıştan çevreleyen bir boşluktan söz edebiliriz, zaten maddeye şeklini veren boşluktur,

    evreni içten ve dıştan kuşatan boşluğu düşün, evreni hayalimizde yok etsek geriye boşluk kalır,

    boşluğu sonsuza yakın evrenle doldurduğumuzu hayal edelim, ulaşabildiğimiz en uç noktada acaba devamında ne var diye sorsak, karşımıza yine boşluk çıkar, yani boşluğu ne kadar doldurursak dolduralım karşımıza sınırları çizilemeyen sonsuz boşluk çıkar,

    “””””yok eğer bunu kabul etmiyorsan sonsuz boşluk yine de var dersen bu kez Allah için de sonsuz şeyler yaratabileceği bir ortam var olduğunu kabul etmeliyiz..ve sonsuz yaratma gücünü buna dayanarak iddia edebiliriz.”””””

    bu durumda tanrının bir şeyler yaratabilmek için sonsuz boşluğa ihtiyaç duyduğunu söylemiş oluruz,

    yani sonsuzluk kavramında gizli olanın tanrı değil, sınırları çizilemeyen sonsuz boşluk olduğunu kabul etmiş oluruz,

    ama yinede emin olamayız diyorsan, yaratma veya yok etme konusunda her şeye gücü yeten tanrın boşluğu yok edebilir mi? sorusunu tekrar soruyorum,

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    1okuyucu,
    bir şeyi yok edersen geriye yine ve sadece yokluk kalır…sonsuz boşluğu-yokluğu yok etmek için de aynı şey geçerli..bu tür mantık oyunlarıyla bir sonuca varamazsınız..ben size sorayım…bir kişi aptal olduğunu çok akıllıca bir şekilde ispat edebilir mi..?

   • 1okuyucu dedi ki:

    T.TAŞPINAR,

    kişi kendinin aptal olduğunu ispat edemez ama bu onun aptal olduğunun başkaları tarafından anlaşılmasına engel değildir, 🙂

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    1okuyucu,
    sadece bir 10-15 dakika nefes almadan hayatta kalabildiğini gösterirsen biz de inanırız..
    tanrı senin ihtiyaçlarını karşılıyor ama senden ya da canına ot falan tıkayabileceğinden değil..sana hala merhamet gösterip şans tanıdığından…

   • 1okuyucu dedi ki:

    T.TAŞPINAR

    sen beni tanrı filan mı sanıyorsun? ben, nefes alabilmek için havaya muhtaç, bir garip ademim, aynen söylüyorum, evreni yok etmediği sürece bana o havayı temin etmeyecek olan tanrının canına ot tıkarım,

    çünki beni ihtiyaçlı bir varlık olarak yaratan bir tanrı benim ihtiyaçlarımı karşılamazsa, öyle bir varlığın tanrılığından söz edilemez ama siz, tanrının vermek zorunda olduğu şeyler için minnet duyacaksanız ona bir şey diyemem, tanrınızın zekâsıyla alay etmeniz beni hiç ilgilendirmez,

    eğer, canımı alacaksa ilk seferde tahtalı köye götüren okkalı bir kalp krizini tercih ederim, en fazla 10 saniyede tahtalı köy garanti, vurup sallarsa, beni yatalak yapıp ona buna muhtac ederse veya çirkin bir hastalık verirse, yine hiç dinlemem gamatayı basarım,

    ayrıca sizin tanrınız boşluğu ASLA yok edemez, çünki benim tanrım buna izin vermez,
    buda neyin nesi deme, bu sana sözel bir bulmaca,

    bunu çözemezsen sana bir de sayısal bulmaca vereyim,

    madem sayılara bu kadar meraklısın, aşağıdaki havuz problemini çöz, yalnız, koordinatları karıştırma, sonra kendini başka bir evrende bulursan hiç karışmam,

    boş bir havuzu dolduran 2 takviye musluğu, ayni havuzu dolu iken boşaltan 1 tahliye musluğu var,

    takviye musluklarından biri tek başına havuzu t1 zamanda, diğeri tek başına t2 zamanda dolduruyor,

    takviye muslukları kapalıyken, tahliye musluğu dolu havuzu t3 zamanda boşaltıyor,

    söz konusu havuzda bir miktar su var, muslukların 3’ü birden açıldığında havuzdaki su seviyesinin aynı kalması için t3/t1 ve t3/t2 oranları, t1, t2 cinsinden ne olmalıdır?

   • toro dedi ki:

    Sayın T.TAŞPINAR,

    ”Sn toro,o kişiye önümüzdeki 200-300 yıl boyunca ölmemesini isteriz..becerebilirse tanrısal bir şeyle olabileceğine kara verebiliriz..bir de bir insandan doğmadığını ,var olmak için beslenmeye vs.ihtiyacı olmadığını ispatlar …biz de inanırız..”

    Olabilir ama yukarıdaki yorumun aynısını 1okuyucu da size yapar ve aynı ispatı bekleyip, görerek inanmak isterse ne yapacaksınız? Sonuç ilk iddia sahibi siz değilmisiniz? Siz kendi iddianızı 1okuyucuya, 1okuyucudan beklediğiniz şekilde kanıtlayabildiniz mi? Henüz yapamadığınız birşeyi başkasının yapmasını beklemek abesle iştigal olmuyormu?

   • toro dedi ki:

    Sayın T.TAŞPINAR,

    ”1okuyucu,
    sadece bir 10-15 dakika nefes almadan hayatta kalabildiğini gösterirsen biz de inanırız..
    tanrı senin ihtiyaçlarını karşılıyor ama senden ya da canına ot falan tıkayabileceğinden değil..sana hala merhamet gösterip şans tanıdığından…”

    Cidden lafınızın nereye gideceğinden bihaber yazıyorsunuz!

    1okuyucudan tanrı olduğunu ispat için göstermesini istediğiniz 10-15 dakika nefes almadan hayatta kalma eylemi kuranın neresinde tanrının vasıflarından biri olarak sayılıyor? Ya da siz kendi tanrınıza nefesini 10-15 dakika tutabildiğini gördükten sonramı inanmaya başladınız?

    Bu arada dünyanın belli yerlerindeki su altı avcıları su altında nefeslerini sizin istediğinizden daha uzun tutabiliyor, bilginize…

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    sn.toro,
    ben en azından kendimin inandığı bir varlığa tanrı vasfını veriyorumm..Ama siz en baştan beri kendinizin bile inanmadığı bir konuda iddialarda bulunuyorsunuz..ben Allah’ın tek tanrı olduğuna inandığımı söylüyorsunuz ve ben buna inanıyorum..ama siz kendinizin bile inanmadığı şekilde herhangi bir insanında tanrı olduğu iddia edilebilir diyorsunuz..ben inandığım bir şeyi siz ise inanmadığınız bir şeyi savunmaya çalışmak gibi trajikomik bir duruma düşüyorsunuz

   • toro dedi ki:

    Sayın T.TAŞPINAR,

    İnandığınız şey nedir, 10-15 dakika nefesini tutabilen birinin tanrı olacağı mı? Sorduğunuz sorular va yorumlarınız sizin aslında tanrıyı kendi hayallerinize göre tasvir ettiğiizi açıkça gösteriyor!

    ”ben Allah’ın tek tanrı olduğuna inandığımı söylüyorsunuz ve ben buna inanıyorum..ama siz kendinizin bile inanmadığı şekilde herhangi bir insanında tanrı olduğu iddia edilebilir diyorsunuz.”

    Yukarıdaki yorum gerçekten komik! Diyelim ki ben dediğinizi yapıyorum, peki siz 1okuyucuya nefesini 10-15 dakka tut da.. derken ne yapmaya çalışıyordunuz? Zaten olamayacak birşey için şart koşmanın mantığı nedir, söyleyebilirmisiniz?

    Benim savunduğum şeyi bal gibi anladınız! Siz size sorulduğunda söyleyemeyeceğiniz ya da kanıtlayamayacağınızı bildiğiniz tanrınızı gizleyip aynı sorularla başkasının inandığı tanrısını kanıtlamasını bekliyorsunuz! Tanrınızı kanıtlayamadan, başkasından tanrısını kanıtlamasını istemek sanırım sizdeki büyük özgüvenin eseri!

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    sn.toro,
    bendeki özgüvenin sebebi sizlerin ve başka sitelerdeki din karşıtı-veya olmayabilir- yorumcuların hem de onlarcasının uğraşıp yukarıda da çok kere bahsettiğim KURAN MUCİZELERİ iddiamı çürütememelerinden ve konuyu başka alanlara çekmek için sizin gibi ÇARESİZCE her yolu denemesidir.
    EĞER ÇÜRÜTEMİYORSAN BUNLAR MUCİZEDİR…SENİN YOK YETKİYİ NERDEN ALDIN VS.GİBİ ÇIKIŞLARIN DA BOŞ LAFDAN İBARETTİR..BU KADAR ÇOK MEYDAN OKUMAYA MARUZ KALIP DA HİÇBİR YANLIŞLAYAN ÇÜRÜTEN BİR ŞEY ORTAYA KOYAMADAN BU KADAR ÇOK YAZABİLMEK DE SİZİN GİBİLERE MAHSUSTUR..TEKRAR EDİYORUM EĞER ÇÜRÜTEMİYORSAN BUNLAR MUCİZEDİR…BAŞKA SÖZE GEREK YOK..KURANIN NERESİNDE MUCİZE ÇIKARACAĞIN YAZIYOR, YETKİYİ NEREDEN ALDIN GİBİ ÇIKIŞLAR EĞER BUNLARI ÇÜRÜTEMİYORSAN BİR ANLAM İFADE ETMEZ..BEYNİNİZ VE BİLGİNİZ YETİYORSA ÇÜRÜTÜRSÜNÜZ BEN DE BURALARDA KONUŞMAM..HADİ ASIL KONUYA GELELİM..SİZİM ÇEKMEYE ÇALIŞTIĞINIZ VE KENDİNİZİ DE KAYBETTİĞİNİN DÜŞÜNCE BATAKLIĞINDAN ÇIKALIM…

   • toro dedi ki:

    Sayın T.TAŞPINAR,

    Büyük harflerle yazan siz olduğunuza göre sıkıntıda olan ben olamam!

    Şimdi sizin mantığınızla gidelim, siz bir insan için katil dediğinizde birisi çıkıp onun katil olmadığını söyleyemiyorsa o adam artık kesinlikle katilmidir? Sizde katili bilebilen ve söyleyebilen ayrıcalıklı vatandaş mı olursunuz?

    Ya da adamın biri çıkıp yarın deprem olacak dediğinde deprem olmayacak diyen biri çıkmadığı için yarın deprem olacağını kabul etmeli ve o bölgedeki insanları tahliye etmeye mi başlamalıyız?

    Son olarak kuranda porno film YÖNETMENLİĞİ yapmanın yasak olduğunu doğrudan söyleyen bir ayet var mı? O halde o filmlerin yönetmenliğini yapmak suretiyle PARA kazanmanın sakıncası olmadığını da söyleyebiliyormusunuz?

    Kuran kendisiyle ilgili durumlar için ya da kurana inananlar aralarındaki iş bölümü için bir icazet mekanizması geliştirmişlerdir! Dolayısıyla yaptıklarını yapmalarını hoş gösrüren ya da yaptıklarının sahih olduğuna kanaat getirilmesini sağlayan ehliyetler oluşturulmuştur! Sizde bu ehliyet varmı demem, sizi neden bu kadar rahatsız ediyor! Yoksa aklınıza sitenizi ziyaret edenlerin her ”tık” ya da kitaplarınızı alanların her kitap karşılığı size kazandırdıklarının yüzünüzde bıraktığı sıcaklık mı geliyor? Yüzünüzdeki sıcaklığı kuranın sırtından edindiğiniz çıkarın sağladığının size söylenmesinden korkuyormusunuz?

    Sakın çıkarım yok demeyin! Bu işi tanrı için yapan ikide bir de kendi sitesinin liklerini verip insanları kendi sitesine yönlendirmeye çalışmaz!

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    TEK BİR ŞEY SÖYLECEĞİM:İSTER İNANIRSINIZ İSTER İNANMAZSINIZ UMRUMDA DEĞİL..ŞİMDİYE KADAR TEK KURUŞ PARA KAZANMADIM-HİÇ ABARTMIYORUM-..AMA HATIRI SAYILIR DERECEDE PARA HARCADIM..BUNDAN SONRA DA KAZANMADAN HARCAMAYA DEVAM ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUM..
    BEN BU LİNKLERİ BU SİTEDE “KURANDA MUCİZE YOKTUR” VE” İŞTE BENZER SURE VS.”GİBİ İDDİALAR OLDUĞU İÇİN VE BUNLARA KARŞILIK OLARAK DELİL GÖSTERMEK AMACIYLA VERİYORUM..İŞTE BUNLAR DİYE ELİMLE GÖSTERE GÖSTERE..AMA SİZ HER ZAMAN Kİ GİBİ:ŞİMDİ KİMSE ÇÜRÜTMEZSE MUCİZEMİ SAYACAĞIZ GİBİ YOLLARA KAÇIYORSUNUZ..

   • toro dedi ki:

    Sayın T.TAŞPINAR,

    Sanal dünyada büyük harflerle yazmanın manasını biliyor olmalısınız! Dolayısıyla kimin nereye battığını tekrar tekrar söylettirmeyin bana!

    Siz yaptığınızı iddia ettiğiniz işin kuranda ki dayanağını göstermeden yaptığınız işin sonuçlarını konuşamayız! Ben hala sizin kuran adına konuşmanızı ve kuranın tanrısı adına mucize göstermenizi sağlayan ayeti sizden duymuş değilim! Bakın örneğin kuran peygamberinize peygamberlik icazetini (mucize gösterme dahil);

    ”Lâ İlâhe İllallah Muhammedun Resulullah” şeklinde verir!

    Sizi ne şekilde verir artık söylemelisiniz!

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    sn toro,
    Allah Kuran mucizeleri hakkındaki icazeti bu mucizeleri fark ettirerek verir..Eğer bunlar mucize ise zaten icazet verilmiş demektir..yok eğer bunlar mucize değilse mesela sizin tarafınızdan kolayca-ya da uğraşarak-çürütülebiliyorsa icazet de verilmemiş ,ben kendi kendime gelin güvey olmuşum demektir..senin çürütebilip çürütememene göre tüm sorularının cevabı var..ancak bunca meydan okumaya ve söze rağmen mucize iddialarım hakkında tek kelime edememek ve hala bu kadar çok konuşabilmek gerçekten ilginç..hiçbir şey söylemeden çok konuşmak sizin hayat tarzınız olmuş..ben bunu net olarak gördüm..”EVET ÇÜRÜTEMİYORUZ..BARİ KİMSE DUYMASIN” HAVASINDASINIZ..

   • 1okuyucu dedi ki:

    T.TAŞPINAR,

    bu mucizleleri sen mi buldun? yoksa mucize avcılarının avukatlığına mı soyundun?
    yada böyle mucizeleri ilk defa duydunda, gerçek mi sandın?

    sen Kurandaki surelerin geliş sırasını doğru bildiğine emin misin? yada enlem diye bildiğin sayının boylam, boylam diye bildiğin sayının enlem olmadığından emin misin? iyice öğren ondan sonra karar ver, sonra gagarini okyanus ortasında görünce şaşırmayasın,

    sana bir sözel, birde sayısal bulmaca verdim, şifrelerini çözdüğünde sonuca ulaşacağından eminim.

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    1okuyucu,
    bu mucizeleri bizzat kendim tespit ettim..Kuran’daki sıralarını ve enlem boylam değerlerinin neden ve nası sure -ayet ikililerine uyarlandığını sitemde ayrıntısıyla açıklıyorum merak etme..Ama siz konuyu saptırmak için “havuz problemlerinden” bile medet uman acizlersiniz..bu çok net ortaya çıktı..bir daha sizin gibilere boş yere laf anlatmaya çalışmamak lazım..

   • 1okuyucu dedi ki:

    T.TAŞPINAR;

    sen ilk değilsin, bu martavalları biz yıllardır dinliyoruz, bak, senin tanrının bizim için onların kalp gözleri kapalıdır, onlar bir şey bilmez, bir şeyden anlamazlar, onlar aptal geri zekâlının tekidir dediğine aldanma, çünki senin tanrının önceden bilemediği, sonradan bilip anladığı bazı şeyler olmuş ama bizle ilgili bilemediği anlayamadığı çok şey var,

    örneğin; senin tanrın, varlığını sürdürebilmesi için benim tanrıma muhtaç, ama senin tanrın bunu bilmiyor, yada senin tanrını yaratanlar bunu bilmiyor,

    “””ayrıca sizin tanrınız boşluğu ASLA yok edemez, çünki benim tanrım buna izin vermez,”””

    önceki mesajımda verdiğim şifreli cümlelerden biri buydu, cümlenin aslı ise,

    “sizin tanrınız boşluğu ASLA yok edemez, çünki boşluk buna izin vermez” şeklindedir,

    sınırları çizilemeyen tek şey sonsuz boşluktur, yani bir tek sonsuz vardır, o da sonsuz boşluktur,

    biliyorsun, bir tanrıyı bir şekle hapsedemezsin, yani tanrı cismani bir varlık olmadığı için belli bir şekil sınırına sahip değildir, her ne kadar sizin tanrının öteki tarafta görüleceği söyleniyorsa, inanma çünki şekli olmayan bir şey görülemez,

    tanrı sonsuzluk kavramında gizliyse, sonsuz olan bir tek sınırları çizilemeyen sonsuz boşluk varsa, sonsuz boşluk içerisinde tanrını nereye koyacaksın? suyun üzerindeki arşına mı? arşta, suda kendilerine şekil veren bir boşluğa muhtaçsa, söyle tanrını nereye koyacaksın?

    bir de tanrına şunu sor diyeceğim ama, “insan denen varlığa, ilada benim dediklerimi yapacaksınız diye dayatmasaydın, dediklerini yaptırabilmek için birkaç tane kitap, bir sürü peygamber göndermene rağmen sıfıra sıfır, elde var eksi bir, yani boşa giden bunca çabaya değer miydi?

    iyiliğinde kötülüğünde yer yüzünden yok edilemeyeceğini bilmiyormuydunda, bize fitne yok oluncaya kadar savaşmak zorunluluğu getirdin, niye hem bizi gerdin, hem de kendini gerdin, Mecnun Leylaya hangi dinden olduğunu veya Leyla Mecnuna hangi dinden olduğunu sormuş mu ki, sen bizim kimi sevip kimi sevmeyeceğimize karışıyorsun” demeyeceğini biliyorum.

    sanırım, sonsuz olan tek şeyin ne olduğunu anlamışsındır.

    diğeri ise basit bir ilk okul problemiydi, şifre, su seviyesinin aynı kalmasında gizliydi,

    yani, havuzu dolduran 2 musluğun toplam akış hızı, havuzu boşaltan musluğun akış hızına eşitti,
    2 musluğun havuzu doldurduğu süreyi bulmak, ayni zamanda tahliye musluğunun havuzu boşalttığı süreyi bulmak anlamına geliyordu,

    bu duruma 2 takviye musluğunun birlikte havuzu doldurdukları süreyi bulmak yeterliydi,

    havuz problemi için genel formülü yazdığımızda ise, geriye dönüştürme işlemi kalıyordu,

    (1/t1)+(1/t2)=1/x veya (1/t1)+(1/t2)=1/t3 (x=t3 olduğundan, x yerine t3 yazdık)
    (1/t1)+(1/t2)=1/t3==>1/t3=(1/t1)+(1/t2) (eşitliği yer değiştirdik)

    Payı 1 olan 2 basit kesiri toplamanın en pratik yolu bir kesir çizgisi çizip, çizginin üzerine paydaların toplamını, çizginin altına paydaların çarpımını yazmaktır,

    Bu durumda; 1/t3=(t1+t2)/(t1.t2) olur, ters çevirirsek, t3=(t1.t2)/(t1+t2) olur

    Dönüştürme işlemlerini yaparsak,
    t3=(t1.t2)/(t1+t2) ==> t3/t1=t2/(t1+t2), t3/t2=t1/(t1+t2) olur,

    sonuç, tahliye musluğunun dolu bir havuzu boşaltma süresinin, takviye musluklarının tek başına havuzu doldurdukları sürelere oranlarını t1,t2 cinsinden bulduk,

    bir insan hangi konuya yoğunlaşırsa (genelde adına hobi diyoruz) 5 metre mesafeden ipliği iğnenin deliğine geçirmesi hiçte zor olmaz? fıkrasını biliyorsan, ne demek istediğimi anlamışsındır, 🙂

   • toro dedi ki:

    Sayın T.TAŞPINAR,

    Hala anlamamakta direniyorsunuz! Arkadaşım, sizin İDDİA nızın gerçekten bir mucize olduğunu kim teyit edecek? Siz ben bir mucize gösterdiğimi İDDİA ediyorum ve eğer aranızdan birileri benim İDDİA mın yanlışlığını gösteremezse benim iddiamın gerçekten bir MUCİZE olduğu kanıtlanmış olur diyorsunuz! Bende haklı oalrak diyorum ki size kimse müdahale etmese bile mucize ancak mucizenin olmasına izin verecek ilahi gücün izniyle gösterilir! Kuran bu iznin kimlerde olduğunu açıkça belirtmiştir! O halde siz önce izniniz olduğunu göstereceksiniz! Göstermediğiniz taktirde benim bırakın yokluğunu kanıtlamaya çalışmayı, üzerine hiç düşünmediğim herhangi bir mucize iddianız sadece ve sadece sizin iddianız olarak kalır!

    Peygamber olmayan siz gösterdiğinizi iddia ettiğiniz mucizenin gerçekten mucize olduğunu kime teyit ettireceksiniz? Bunu sizin için bir tek kuranın tanrısı yapabilir! O peygamber olmayan size gösterdiklerinizin mucize olduğuna dair bir emare ya da teyit vermiyorsa kusura bakmayın ama sizin yaptığınız işe kendi kendine gelin-güvey olmak denir!

    Tanrı size, neyi nasıl yaparsanız başınıza ne geleceğini önceden söyleyecek, öldüğünüzde başınıza neler geleceğini hatta cennette ve cehennemde size nasıl seslenileceğnii ve neler söyleneceğinide bildirecek ama kuranın içine mucizeler sakladığını ve bunun bir zaman sonra T.TAŞDEMİR tarafından bulunup insanlara gösterileceğini söylemeyecek! Geçiniz, yaptığınız sadece ve sadece hobidir!

    Öncelikle, kuranın indiği (!) gibi kitaplaştırıldığını bile ispatlayamayacak durumdayken yazılanların arasından matematiksel kombinasyon zorlamalarıyla mucize çıkaramazsınız! Sizin herhalde kuranın kaç kere yazıldığından ve yakıldığından haberiniz yok! Şuan daki dizilişin Osman mushafına ait dizliş olduğunu ve bu dizilişin nasıl olduysa ilk mushafta uygulanmadığınıda bilmiyorsunuz! Kuranın yazıldığı kureyş lehçesinde sesli harf olmadığını sesli harflerin haccac zamanında kurana sokulduğunu ayrıca kuran yazılırken ki harf sayısıyla şuan arap alfabesindeki harf sayısınında birbirinden farklı olduğunu ve kuranın ayrıca harekelenip noktalanarak şeklen güncellendiğini de bilmiyorsunuz! Ama bunlardan daha önemlisi kuranın her ayetinin 2 şahitle yazıldığını şahitlik edilemeyen ayetlerin ise yazılmamış olabileceğinin farkında bile değilsiniz! O nedenle elinizde asıl olduğunu kanıtlayamayacağınız bir kuran varken yie onun içinde istediğiniz gibi oyunlar oynayıp mucizeler gösteremezsiniz!

    Sadece sesli harflerin sonradan eklenmesi bile toplama çıkarma işlemlerinizin bertaraf olması için yeterlidir!

 16. T.TAŞPINAR dedi ki:

  Sayın toro,
  eğer yukarıda verdiğim linklerdeki konuları incelerseniz sorduğunuz soruya ve neyin Kuran’da olup olmadığına açıklık getirebileceğinize inanıyorum..o konuların bir mucize olamayacağını (inceleme zahmetine katlanıp -konuyu başka yerlere çekme gibi yollara da başvurmayıp-) bana da kanıtlayın da beni de boş şeylere inanma durumundan kurtarın lütfen:)) ama lütfen boş laf yerine akla mantığa bilime uygun kanıtlar olsun..bakın ben nasıl böyle kanıtlar bulmaya çalışıyorum.:)

  • toro dedi ki:

   Sayın T.TAŞPINAR,

   Sorduğum soruyu anlamadınız sanırım! Ben sizin gösterdiklerinizin ya da söylediklerinizin kuranda olup, olmadığını sorgulamadım,henüz!Bu sorudan sizin anladığınız şey benim sorduğum şey değildir! Sizin gibi muktedir bir mucize avcısının bana aynı soruyu ikinci defa yazdırmasıda ayrı bir tartışma konusu. Demek ki türkçe metin çözümlerinde arapçada olduğu kadar başarılı değilsiniz! Neyse.

   Bakın tekrar soruyorum, kuranda yazmayan yani kuranın tanrısının muhataplarına iletmediği bir şeye ya da bir şeylere inanabilirmiyiz, güvenebilirmiyiz?

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    Sn toro,
    Kuran dışında peygamberin sözlerine inanabiliriz ancak bugün için biz hangi sözün gerçekten peygambere ait olduğuna yani sahih hadis olduğuna emin olamayız..ayrıca Kuran’ın mesajı sadece lafzi mesaj değildir..öyle olsaydı sure ve ayet sıralarında indirildiği-nüzul sıralarında sonradan değişikliğe gitme ihtiyacı olmazdı..doğru ya indirildiği sıra değiştirilsin ki..konu bütünlüğü vs. gibi gerekçeleri de yok..

   • toro dedi ki:

    Sayın T.TAŞPINAR,

    Bakın üç olacak! Ben size henüz ne kurandaki mucizeler ne de size göre bu dizilişlere bağlanan mucizelerden bahsetmiş değilim! Lütfen sadece sorduğum soruya odaklanın! Arapçayla fazla vakit geçirince türkçeniz sallanıyor gibi, en azından APAÇIK sorumu hala idrak edemiyor olmanız bana böyle düşündürüyor!

    Üçüncü kez soruyorum, kuranda yazmayan yani kuranın tanrısının muhataplarına iletmediği bir şeye ya da bir şeylere inanabilirmiyiz, güvenebilirmiyiz?

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    sn toro, cevap vermediğimi falan söylüyorsun..yukarıda yazdığım şeyi şu ifadeyi
    “Sn toro,
    Kuran dışında peygamberin sözlerine inanabiliriz ancak bugün için biz hangi sözün gerçekten peygambere ait olduğuna yani sahih hadis olduğuna emin olamayız..”
    elmalı pasta tarifi mi sanıyorsun:)
    bravo ,mucize iddialarıma cevap bulamayıp konuyu başka mecralara çekme gayretinizi takdir etmek lazım..ama bunu herkes yemez..

   • toro dedi ki:

    Sayın TAŞPINAR,

    Bana söylermisiniz size göre ”bugün için biz hangi sözün gerçekten peygambere ait olduğuna yani sahih hadis olduğuna emin olamayız” dedikten sonra ”Kuran dışında peygamberin sözlerine inanabiliriz ” demenizin bir anlamı varmı? Sonuç olarak olarak sahih olduğunu bilemediğiniz birşeyin doğru olduğuna da inanamazsınız!

    Hala iddiamın arkasındayım, arapça sizi türkçeden uzaklaştırmış

    Yani bugün için kuranda yazmayan yani kuranın tanrısının muhataplarına iletmediği bir şeye ya da bir şeylere inanamayız, güvenemeyiz, diyebilirmiyiz?

    Neyi yeyip neyi yemeyeceğinizi hala bilmiyoruz! Göreceğiz…

 17. T.TAŞPINAR dedi ki:

  sn toro,
  bırak laf kalabalığını da hangi mucize iddiamı hangi kanıtlara dayanarak çürütebildiğini söyle..
  eğer çürütebiliyorsan zaten herşey açıklığa kavuşacak..çürütemiyorsan yine bazı şeyler apaçık ortaya çıkacak..tanrının neyi iletip neyi iletmediği de belirlenecek..ama sen yine devam et böyle taktiklere…

  • toro dedi ki:

   Sayın TAŞPINAR,

   Yani bugün için kuranda yazmayan yani kuranın tanrısının muhataplarına iletmediği bir şeye ya da bir şeylere inanamayız, güvenemeyiz, diyebilirmiyiz?

   Yukarıdaki soruya, inanabiliriz-inanamayız ya da diyebiliriz-diyemeyiz şeklinde vereceğiniz bir cevap size ne kaybettirir? Neden cevap vermek yerine sinirleniyorsunuz?

   Söz cevabınızın sonunda size elmalı pasta tarifi vermeyeceğim!

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    sn toro
    ,zaten verdiğim cevap bu konuyu içeriyordu.Kuran’da doğrudan yazanlar ve sahih hadislerden bahsettim..Kuranda mucize olarak bahsettiğim konulara Allah kelamı olarak inanılması İslamın kabülü açısından mecburi değildir..Ancak Kurandaki açık ifadelerin Allah kelamı olarak kabul edilmesi islamın kabulü açısından zorunludur.Ama Allah’a ve islama inanmak için mucizeye ihtiyaç duyanlar için bu mucizelerin ciddiye alınmaması sorumluluk doğuracağına inanıyorum..bu benim şahsi inanışım herkes bu şekilde inanmak zorunda değil tabii
    Ama ben buraya yani bu başlığa Kuran dakilere benzer veya daha üstün sure oluşturulabilecği iddiasına karşı bahsettiğim mucize iddialarından sözetmiştim..siz bu iddiaları çürütmedikçe bu surelere benzer ya da daha üstün sureden bahsedemezsiniz dedim..Siz ise bu konulara inatla giremediniz..gireceğe de benzemiyorsunuz..niyetiniz belli..sizinle bu konularda tartışmak boş çaba olmaktan öteye gitmez gibi geliyor..

   • toro dedi ki:

    Sayın T.TAŞPINAR,

    Bakın yine bilmeden, araştırmadan yorum yapmışsınız!

    ”Ama ben buraya yani bu başlığa Kuran dakilere benzer veya daha üstün sure oluşturulabilecği iddiasına karşı bahsettiğim mucize iddialarından sözetmiştim..siz bu iddiaları çürütmedikçe bu surelere benzer ya da daha üstün sureden bahsedemezsiniz dedim..Siz ise bu konulara inatla giremediniz..gireceğe de benzemiyorsunuz.”

    Bakın ben bu konuda Pante ye hitaben yazdığım yazıda ne demişim!

    ”toro dedi ki:
    06/06/2014, 16:10

    Bu arada Furkanı yazanlar ya da başkalarıda bu kitap şu kitabın benzeridir iddiasında bulunamazlar! Bulunurlarsa iddiaları kuranın tanrısının iddiasıyla aynı çerçevede yorumlanır,yani saçma olarak? Benzetmek bir iddiadır ama benzediğinin tescili benzetilenin yaratıcısının tekelindedir!”

    Ben taraf tutmadan, kendi mantığımın gereği neyse onu yaparım! Beni kendinizle karıştırmayın ve o çok sevdiğiniz tamlamanın gereğini yaparken başkalarını sizin yaptığınızı yapmakla yani laf kalabalığıyla itham etmeyin!

    Bu arada hem doğru olduğunu bilemeyiz deyip hemde hala nasıl sahih hadislerden bahsedebiliyorsunuz? Sahih sağlam demek, ama siz ”emin olamayız” dediğinizde artık hadisleri sahih ve sahih olmayan şeklinde ayıramayız! Çünkü onlar size göre emin olunamayacak durumdadırlar ve dolayısıyla hiçbiri sahih değildir!
    Bu arada madem kanıtlayabiliyorsunuz, o halde kanıtladıklarınıza hala neden İDDİA diyorsunuz?

    Bakın inadım inat. Ya aşağıdaki soruma cevam verin ya da neden cevap vermekten imtina etmenizin sebebini açıklayın! Bakın ben size kurandaki mucizeleri hiç sormadım! Siz neden sorduğum yerine sormadığım ama hayalinizde var ettiğiniz soruları cevaplamaya çabalıyorsunuz?

    Yani bugün için kuranda yazmayan yani kuranın tanrısının muhataplarına iletmediği bir şeye ya da bir şeylere inanamayız, güvenemeyiz, diyebilirmiyiz?

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    sn.toro,
    benim cavap vermekten kaçındığım falan yok..bu son açıklamam olacak..eğer mucize iddialarımı çürütemiyorsanız ,doğrudan değil de dolaylı olarak verdiği mesajların da Allah’tan olduğunu kabul etmek zorunda kalırsın..yok eğer çürütebiliyorsan yanlış olduğunu ortaya koyabiliyorsan bu tür iddiaların sizin deyiminizle Kuran’ın tanrısının mesajı olmadığını ve güvenilemeyeceğini kabul edersiniz..AMA SİZ MUCİZE İDDİALARIMA TEK KELİME BİLE CEVAP VEREMEYİP HER ZAMANKİ BOŞ POLEMİKLERİNE SARILDIĞINIZ İÇİN BİR SONUCA VARILAMAZ..HADİ BAHSETTİKLERİMİN MUCİZE OLMADIĞINI İSPATLAYIVER VE KURAN’IN TANRI SÖZÜ OLAMAYACAĞINI VE HİÇBİR KISMINA GÜVENİLEMEYECEĞİNİ GÖSTERİVER BANA..BEN DE BOŞ ŞEYLERE İNANMAYAYIM..HADİ BANA YARDIMCO OL..KURTAR BENİ…ÇÜRÜT VE YANLIŞ OLDUĞUNU GÖSTER..LÜTFEN..DAHA NE DİYEYİM..

   • toro dedi ki:

    Sayın T.TAŞPINAR,

    Siz müslüman olmak için ne yapacağınızı nerden öğreniyorsunuz?
    Örneğin, namaz kılmayı, oruç tutmayı,zekat vermeyi, hacca gitmeyi, meleklere, kitaplara, tanrınızın tekliğine inanmanızı size kim söylüyor, kuran değilmi? Yani siz bir müslüman olarak size yap denileni yapmak, yapma denileni ise yapmamakla yükümlüsünüz!

    Yani bir müslüman olarak yapacağınız herşeyin kaynağını kuranda göstermek zorundasınız! Ben sizin neye mucize dediğinize ya da neyin mucize olduğuna bakmıyorum! Ben size soruyorum siz kuranda mucize arama icazetini kuranın hangi ayetinden alıyorsunuz? Kuran hangi ayette sizi veya benzerlerinizi mucize arayıcısı vaya mucize habercisi olarak tayin ediyor? Daha da önemlisi kuran hangi ayetinde içinde ki gizli mucizelerden bahsediyor?

    Siz gösterdiklerinizin mucize olmasının ötesinde önce mucize gösterme icazetini nereden aldığınızı bildirmek zorundasınız! Diğer bir konu da şu;

    Söyleyin bakalım kurana göre mucizeleri kuranın tanrısının inayetiyle kimler gösterebilir ya da bildirebilir? Yani kuranın içinde olası gizli bir mucizeyi bizzat kuranın peygamberi göstermemiş ve onun yerine siz gösteriyorsanız size ne demeliyiz?

    Önce kendinizin ne olduğunu söyleyin, yaptığınız işin icazetini nereden aldığınızı bilelim, sonrasında sorgulayalım siz basit bir mucize avcısımısınız yoksa mucize gösterebilen çağımızın peygamberimi?

    Bu arada önce bana ehliyetinizi (kaynağı kuranda olan mucize arayıcılık görevinize istinaden) göstereceksiniz ki, sizin İDDİA larınıza geçebilelim! Ben kuranla alakası olmayan bir işi yaptığını iddia eden birinin iddialarını onun kuranı temsil ettiğini düşünerek ciddiye alabilirmiyim? Bu mahkemede sanığı ehliyetini hukuktan alan bir avukatın değil bir kasabın savunmasına benzer!

 18. T.TAŞPINAR dedi ki:

  sn.toro,
  Einstein E=mc2 formülünü kimden icazet alarak ortaya koyduysa ben de o şekilde aldım..
  Kuran’daki bir mucizeyi ortaya koyabilmem için sırf bu konuya özel yani mucize bulma ehliyeti gibi komik şeylere ihtiyacım yok… eğer ALLAH Kuran’da deseydi ki:Kuranın mucizelerini sadec benim yetkili kıldığım kişiler ortayakoyabilirler gibi bir ifade olsaydı o zamaniş değişirdi.. bunları ortaya koymak sırf bu yüzden beni ya da başkasını kutsallaştırmaz..

  • toro dedi ki:

   S.TAŞPINAR,

   Einstein yaptıklarıyla sizin gibi kuranın çizdiği kurallara bağlı kalması gereken birimiydi? Bir müslüman olarak size sorduğum çok basit bir sorunun cevabını kendinizi müslüman olmayan bir figürle karşılaştırarakmı vereceksiniz? Bu münazara sizin için giderek dramatikleşmeye başlıyor!

   Soru çok basitti ”mucizeleri kimler gösterebilir?”

   Bunun cevabını bilmiyorsanız ya da bilmezden geliyorsanız demekki sizin tanrıya ulaşmak için bir peygambere ihtiyacınız hiç olmamış! Size birinin tanrı adına birşey iletmesine ihtiyacınız yokmuş! Bu da sizi bizden biri yapar! Bizde tanrıya inanırken aracılara ihtiyaç duymuyoruz!

   • T.TAŞPINAR dedi ki:

    Sn.toro,
    “Einstein yaptıklarıyla sizin gibi kuranın çizdiği kurallara bağlı kalması gereken birimiydi?” demişsin .toro, hangi kuraldan bahsediyorsun..?Allah izin verirse mucizeleri herkes gösterebilir..belki de açıklanamayan bir çok olay bu mücizelerdir..dediğim gibi:”Kuranın mucizelerini sadece benim yetkili kıldığım kişiler ortaya koyabilirler gibi bir ifade olsaydı o zaman iş değişirdi.. bunları ortaya koymak sırf bu yüzden beni ya da başkasını kutsallaştırmaz..”

   • toro dedi ki:

    Sayın T.TAŞPINAR,

    Anlamak işinize gelmiyor değilmi! Bakın şöyle yapayım! Size kuranda bizzat tanrı tarafından kuranın içine keşfetmeniz için mucizeler koydum denmiyor, değilmi? Peki siz bu işe can sıkıntısından mütevellit zaman geçirmek içinmi başladınız? Nereden aklınıza geldi kuranda mucize aramak?

    Öncelikle kuranda mucize olduğunu söylemiyor ki size, sonrasında birilerine de onları bulmak için ehliyet ya da icazet versin! Yani siz kuranda mucize olduğunu tanrıyı dayanak gösteren kurandan bilemezsiniz! İşte ben tam da bu noktada diyorum ki herkesin görmediği haliyle göremeyeceği ama tanrının inayetiyle bazılarının yapabildiği mucize gösterme eylemini icra edenlere kuranın tanrısı ne ad veriyor? Soru karışık mı? Kısaltayım;

    Kuranın tanrısına göre mucizeleri kimler gösterebilir?

    Siz hiç kimsenin daha önce görmediği veya bilmediği bir mucizeyi ilk defa gösteriyorsanız kurana göre peygamber veya kutsal bir kişilk olmalısınız! Sizce öylemisiniz?

    Tekrar söylüyorum,

    Kuranda sizin tarafınızdan bulunmayı bekleyen mucizeler var demiyor ki üstüne birde bu mucizeleri zamanı gelince T.TAŞPINAR size gösterecek desin! Üstelik bahsettiğiniz kitabın peygamberi bile bu mucizelere işaret etmemiş ve hiç bahsetmemişken!

 19. hikmet dedi ki:

  Meal getirin demiyor orada sivri zeka. Aklınca bir şeyler sallayıp milletin aklını bulandırma peşindesin ama daha bu kadarcık bir ayrımı yapacak kapasiten yok.

  • toro dedi ki:

   Sayın Hikmet,

   Sizi buraya zorla getirip, işkence ile bu yazıları okutup, aklınızı bulandırmaya çalışanlar mı var? Buraya zorla mı getirildiniz? Ya da bu siteyi sizin gibi düşünenler sizin düşündüklerinizi paylaşmak için kurdu da sonradan o zorla milletin aklını bulandırmaya çalışanlar ele mi geçirdi?

   Buradaysanız zaten aklınız bulanık demektir! Aksi halde benim inancım tartışılmazdır deyip sadece o inancın gereklerini yapmaya odaklanır ve buralara uğramazdınız! Eğer bu sitenin prim yapmasından rahatsızsınız o halde neden içinde gezinerek reytingine katkıda bulunuyorsunuz? Aklınız çok mu bulanık?

 20. MaMaLi dedi ki:

  toro!cevaplarınız ve,yorumlarınız,daha sahici,evrensel normlara uygun oluşu,mucizenin,asla,mümkün olmayacağı,gerçekciliği;fazla söze gerek yok,teşekkürler.

 21. Eski Dindar dedi ki:

  Değerli Pante,

  Sizden rica etsem şu linkteki “nazire” denemesini inceleyip bana dönüt verme şansınız var mı:
  http://tanrivarmi.blogspot.com.tr/2014/11/kurana-nazire-cehennem-suresi.html

  Bu nazire denemesini yarım saatlik zaman diliminde, çok fazla uğraşmadan ve aklıma estiği gibi yazdım; ancak ilerleyen zamanlarda çok daha profesonelce yazabilirim. Bana hatalarım hususunda dönüt vermenizi rica ediyorum. Çünkü bu şekilde 114 sure yazıp “tahaddi” sözde mucizesinin köksüzlüğünü (kendi çapımda) ortaya koyma niyetindeyim. Teşekkürlerimi sunarım efendim…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s